Juniorka odváží z Olomouce bod za remízu 2:2

8. 10. 2012 | 18:27zpět na seznam novinek

Sparťanská jednadvacítka v utkání s olomouckou Sigmou dvakrát vyrovnala. Oba góly vstřelil Jakub Dobiáš.

První vážnou šanci si vytvořili domácí. Střela zpoza vápna však skončila na tyči Nguyenovy branky. Zhruba o dvacet minut později se už tým z Hané ujal vedení. Po rohovém kopu se trefil hlavou Roman Ješko. 1:0 pro Olomouc.

Po půlhodině hry však parádní brankou z přímého kopu srovnal Jakub Dobiáš. Na střelu levačkou z dvaceti metrů byl gólman Reichl krátký. 1:1.

Sigma se opět ujala vedení krátce po změně stran. Petr Hronek nepovedenou hlavičkou našel pouze olomouckého Šimona Faltu, který pak z úhlu poslal míč za záda Filipa Ngyuena. 2:1 pro Olomouc.

Sparta se však dočkala rychlého vyrovnání. Lukáš Pouček zakončil svůj průnik po levé straně prudkým centrem do malého vápna, kde se hlavou prosadil Jakub Dobiáš. 2:2.

Oba týmy už nevyužili svých dalších příležitostí a utkání tak skončilo nerozhodně.

„Olomouc měla v druhé půli více šancí. Během takových patnácti dvaceti minut nás dostala pod tlak. My jsme bohužel nevyužili příležitost Jana Sýkory, který šel sám na gólmana,“ hodnotil po utkání trenér Sparty Petr Janoušek.

„Jsem spokojený s výkonem našeho týmu. Přestože jsme k utkání cestovali čtyři hodiny, předvedli jsme s Olomoucí výborný zápas. Utkání se hrálo ve vysokém tempu, bylo velmi fotbalové. Divákům se muselo líbit,“ dodal sparťanský kouč.

Svěřenci Petra Janouška odehrají příští utkání v pondělí od 13:00 v tréninkovém centru na Strahově. Soupeřem jim bude tým Slovanu Liberec.

SK Sigma Olomouc – AC Sparta Praha 2:2 (1:1)

Branky: 24. Ješko, 47. Falta – 36. a 49. Dobiáš.

ŽK: Habusta – Jakubov.

Rozhodčí: Nenadál – Hock, Kolář.

AC Sparta Praha: Nguyen – Holas (39. Sýkora), Hronek, Breda, Nový - Reiter, Macháč, Miskovič (76. Pešek), Pouček (85. Kalaš) – Dobiáš (64. Konaté), Jakubov.

SK Sigma Olomouc: Reichl – Houska, Pančochář (62. Nešický), Svozil, Habusta, Texl, Falta, Můčka, Ješko, Schmidt (74. Rolinc), Hladík (69. Holub).

• Juniorská liga: Sparta - Slavia
  • Juniorská liga: Sparta - Slavia; Griffiths