Juniorka neudržela náskok a s Libercem jen remizovala

15. 10. 2012 | 16:37zpět na seznam novinek

Svěřenci Petra Janouška vedli po hodině hry 2:0, přesto z domácího duelu s Libercem odcházejí jen s bodem za remízu 2:2.

Sparťané mohli jít v úvodu utkání do vedení hlavičkou Henriho Griffithse, který však po Ujlakyho centru zleva mířil nepřesně. Zhruba o čtvrthodinu později pak nebezpečně pálil Jan Sýkora, který mezitím nahradil zraněného Jakuba Dobiáše.

„Měl nakopnuté stehno z tréninkového zápasu, který jsme hráli v týdnu. Trochu ho to táhlo už při rozcvičce. Po jednom kontaktu se soupeřem se mu pak zřejmě obnovila bolest, takže nebyl schopen pokračovat ve hře,“ vysvětloval sparťanský trenér Petr Janoušek.

Domácí se tak ujali vedení až ve 29. minutě. Richard Macháč udržel míč proti přesile a následně vysunul na pravé straně Rudolfa Reitera, jehož přízemní centr poslal mezi tři tyče Jiří Miskovič. 1:0.

Krátce před koncem první půle hostující gólman nešťastně vybídl ke skórování Jana Sýkoru, který ještě nahrával před bránu Henrimu Griffithsovi. Africký útočník však po zpracování mířil jen do brankáře Martina Zoula.

Sparta se dočkala druhé branky v 59. minutě, byť s přispěním libereckého Ondřeje Soběslava. Po centru z levé strany prudce hlavičkoval Henri Griffiths. Míč se k němu odrazil zpět, ale vytáhlý forvard podruhé v malém vápně mířil jen do tyče. Kapitán hostujícího týmu však napálil balon do sítě. 2:0.

Hosté se dočkali snížení z rychlého brejku, po kterém skončila tečovaná střela Ondřeje Soběslava za zády Jakuba Vavrušky. 2:1.

Africké duo v útoku Sparty mělo velké příležitosti na opětovné získání dvougólového náskoku. Jak Henri Griffiths, tak i Tiémoko Konaté, však v jasných příležitostech selhali.

Poté, co Tiémoko Konaté netrefil bránu z malého vápna, přišel trest. Z následného protiútoku se dostal k zakončení Daniel Dydowicz a bylo vyrovnáno. 2:2.

„Pod tlakem se vždy pozná, jak jsou hráči odolní. Náš tým sestavený na poslední chvíli neprokázal přílišnou schopnost,“ nebral si servítky Petr Janoušek.

„Můžu vyjádřit pouze obrovské zklamání nad naší útočnou fází. Utkání bylo dobře rozehrané, ale bohužel někteří hráči ukázali, že si se svým přístupem nezaslouží nastupovat. Byla vidět jejich neochota k práci a uspokojení z výsledku,“ kritizoval sparťanský kouč.

AC Sparta Praha – FC Slovan Liberec 2:2 (1:0)

Střelci: 29. Miskovič, 59. Soběslav vlastní – 73. Soběslav, 77. Dydowicz

Rozhodčí: Vlasjuk – Blažej, Koval

AC Sparta Praha: Vavruška – Holas, Breda, Hronek, Nový – Reiter, Macháč, Miskovič (55. Pešek, 87. Kalaš), Ujlaky (46. Konaté) – Griffiths, Dobiáš (14. Sýkora)

FC Slovan Liberec: Zoul – Karamatič, Beníšek, Kmoníček, Soběslav, Daniel, Janošík, Leibl, Pokorný, Dydowicz, Coufal