Juniorka nedotáhla třígólové manko z 1. půle a podlehla Dukle

9. 9. 2013 | 16:59zpět na seznam novinek

Sparťané po první půli prohrávali s Duklou 0:3. Přestože svěřenci Petra Janouška ve druhé půli soupeře přehrávali, snížení se nedočkali a poločasový stav tak vydržel až do závěrečného hvizdu.

Dukla šla do vedení už ve 12. minutě, kdy Patrik Svoboda vybojoval míč v souboji s Lukášem Moravcem a následně pálil z pravé strany zpoza sparťanské šestnáctky. Ke smůle hostů byla střela tečována a gólman Kotěra se po ní natahoval marně. 1:0.

Deset minut na to Svoboda přihrával zprava před bránu Kuničovi, ten napálil míč k přední tyči a Dukla vedla už 2:0.

A ve 37. minutě se domácí dočkali už tříbrankového vedení poté, co vyběhnuvší Kotěra po pasu za obranu sice vyrazil míč před Kuničem, ale jen k Ladislavu Vopatovi, který zakončoval do odkryté brány. 3:0.

„V první půli jsme hráli nadějně pět sedm minut, poté jsme odpadli. Byl to propadák,“ kritizoval hru svého týmu trenér Janoušek.

Sparťané ožili po změně stran. Soupeře dostali pod tlak, ale nepodařilo se jim docílit snížení. Krátce po zahájení druhé půle Sulovský povedenou kolmicí poslal do šance Hájka. Sparťanský forvard byl sice tísněný obráncem Dukly, ale přesto se dostal k nebezpečnému zakončení. Střelu na zadní tyč však vyrazil gólman Němčanský na roh. Čtvrthodinu před koncem si Róbert Valenta z levé strany posunul míč do středu vápna, ale jeho střelu zastavila zadní tyč. Závěrečná pětiminutovka přinesla další dvě velké gólové příležitosti Sparty. Nejprve sedmnáctiletý stoper Toml se po odraženém centru dostal ke střele z voleje osmnáct metrů od brány, ale mířil těsně nad horní tyč. V poslední minutě pak z pravé strany postupoval na Němčanského Záviška, ale vyběhnuvší gólman tváří v tvář uspěl.

Sparta tak v 9. kole na strahovském stadionu Přátelství prohrála s Duklou 0:3.

„Domácí zvítězili zaslouženě. Ve druhém poločase jsme šli do rizika. Vyjma dvou tří šancí jsme jej odehráli na polovině Dukly, ale nedali nedali gól, i když jsme měli velké příležitosti. Soupeře také podržel brankář,“ dodal k průběhu střetnutí Petr Janoušek, trenér Sparty, který se musel vypořádat s mnoha absencemi. „Spousta hráčů je zraněná, další využívá rezervní tým pana Haška, dále jsou s reprezentací Čavoš, Matoušek, Bederka a Staněk. Nemíním odkládat zápasy Juniorské ligy, když mohou dostat příležitost další hráči,“ vysvětloval kouč, který dal šanci i Petru Hovorkovi a Martinu Tomlovi, narozeným v roce 1996. „Rozhodně nepropadli. Chyběl u nich trochu důraz potřebný ve dospělejším fotbale, ale z mé strany je s nimi spokojenost,“ pochválil trenér Sparty nejmladší hráče svého týmu.

FK Dukla Praha „U21“ – AC Sparta Praha „U21“ 3:0 (3:0)

Branky: 12. Svoboda, 22. Kunič, 37. Vopat.

ŽK: 86. Reiter.

Dukla: Němčanský – Juroška, Begič, Reiter, Schinder – Tetour, Brejcha – Svoboda (58. Bartůněk), Milec (77. Hrazdíra), Vopat (80. Preisler) – Kunič (69. Kolmistr).

Sparta: Kotěra – Kadlec, Toml, Neužil (46. Hovorka), Moravec (27. Sulovský) -  Záviška, Nedbal (27. Macháč), Skopec, Bělčický (46. Vokoun) - Hájek, Nečas (46. Valenta).

Rozhodčí: Lerch – Kříž, Šmakal.