Juniorka nastřílela Ostravě čtyři góly a s přehledem zvítězila

22. 10. 2012 | 16:42zpět na seznam novinek

Svěřenci Petra Janouška v 13. kole zavítali na hřiště posledního Baníku Ostrava. V utkání si vytvořili mnoho šancí a po zásluze zvítězili 4:1.

Sparta se dostala do vedení hned v úvodní minutě. Rudolf Reiter zakončil svůj průnik přesným centrem na Lukáše Juliše a mladý forvard levačkou z voleje překonal brankáře domácích. 1:0 pro Spartu. „Nádherná branka. Soupeři jsme okamžitě sebrali míč a na čtyři přihrávky jsme dali gól. Přesně takové akce bychom chtěli předvádět častěji,“ pochvaloval si sparťanský trenér Petr Janoušek.

O dvacet minut později přidal druhý gól Jan Sýkora. Po individuální akci Tiémoka Konatého se míč odrazil k nehlídanému Sýkorovi, který míč uklidil přesně k tyči. 2:0 pro Spartu.

Domácí se dočkali snížení zhruba po půlhodině hry. Sporný střet Petra Hronka s pronikajícím Džichajevem posoudil rozhodčí Petr Mikel jako penaltový. Pokutový kop s přehledem proměnil Martin Váňa. 2:1 pro Spartu.

Sparťané měli v první půli ještě další příležitostí na zvýšení. Reiter ani Sýkora však své šance neproměnili.

I ve druhém poločase měli sparťané jasně navrch. Po mnoha brankových příležitostech se sparťanská juniorka dočkala třetího gólu až v 76. minutě. Juliš kolmicí za obranu uvolnil zleva nabíhajícího Reitera, který překonal ostravského gólmana Bártu. 3:1 pro Spartu.

Čtvrtý gól Sparty pak přidal na konci zápasu Lukáš Juliš. Mladý kanonýr postupoval sám na brankáře Bártu, počkal si, až půjde na zem a z úhlu levačkou prostřelil dobíhající obránce. 4:1 pro Spartu.

„Byli jsme od první minuty lepším týmem. Soupeř nás dostal pod tlak jen po snížení z penalty. Náš herní projev byl výraznější, předvedli jsme konstruktivní hru s rychlým přechodem do útoku. Splnili jsme si cíl, s jakým jsme do Ostravy přijeli. Měli jsme vstřelit více branek. Hráči si za přístup k utkání zaslouží pochvalu,“ hodnotil utkání trenér Janoušek, pro kterého měl duel s Baníkem prestižní náboj. „Vyrůstal jsem tady jako mladý trenér. Většinu hráčů znám. Hezky mě tady uvítali,“ vysvětloval sparťanský kouč.

FC Baník Ostrava – AC Sparta Praha 1:4 (1:2)

Střelci: 30. Váňa Martin z penalty – 1. a 88. Juliš, 21. Sýkora, 76. Reiter.

Rozhodčí: Mikel – Kotík, Slavík.

FC Baník Ostrava: Bárta – Kundrátek (32. Byrtus), Džichajev (63. Tobiáš), Kaša, Juránek, Váňa Martin (62. Šustr), Váňa Marek, Voves, Hrdlička, Pyclík (32. Staško), Holzer.

AC Sparta Praha: Kotěra – Holas, Breda, Hronek, Nový – Reiter (83. Golovko), Miskovič, Pešek, Sýkora (67. Neužil) – Juliš, Konaté (77. Dobiáš).