Juniorka na Plzeň nestačila. Přes řadu šancí prohrála na západě Čech 0:1

26. 8. 2013 | 19:58zpět na seznam novinek

V sedmém kole Juniorské ligy vyrazili sparťané do Plzně. Přes mnoho šancí ale nedokázali skórovat. Velkou smůlu měl především v nastavení Ondřej Karafiát, který trefil břevno. Domácí Viktoria se tak po trefě Hanouska raduje z těsné výhry. Pozitivem zápasu je, že se na hřiště po zranění vrátil záložník Jan Záviška. V tomto zápase nastoupil také Alexander Kitanovič z Bosny a Hercegoviny, který je ve Spartě na testech.

Sparťané si na začátku utkání vypracovali několik slibných šancí. Během jedné z nich šel Valenta sám na brankáře Šimana, ale prostřelit se mu ho nepodařilo.

Po úvodním sparťanském tlaku se paradoxně dostali do vedení hosté. Míč nakopnutý ze standardní situace propadl až k volnému Markovi Hanouskovi, který hlavou překonal brankáře Staňka. 1:0

Po této obdržené brance neustávali svěřenci trenéra Janouška v aktivitě. Do velké šance tváří v tvář brankáři se opět dostal Valenta, ale ani tentokrát neuspěl. Poté z jedenácti metrů pálil nebezpečně Čavoš, nicméně brankář Plzně byl pozorný.

Velké štěstí stálo při sparťanech ve 30. minutě, kdy nejprve Mlynařík trefil tyč a následnou dorážku skvělým zákrokem vychytal brankář Staněk.

Nic jiného se do konce první půle nestalo, a tak šli sparťané do šaten s jednobrankovým mankem.

Na to, aby ho smazali, si během druhého poločasu vypracovali velké množství šancí. Příležitost skórovat měl Reiter, kterého z bezprostřední blízkosti vychytal brankář Plzně. Dále se do šancí dostali Nový, Kitanovič nebo David Skopec, který se po přihrávce Kitanoviče propracoval ke střele na zadní tyč a jen těsně minul branku soupeře.

Postupem času se tlak sparťanů stupňoval a v posledních deseti minutách si vytvořili další dvě velké šance. Nejdříve Bederkova hlavička skončila těsně nad brankou soupeře a v samotném nastavení trefil Karafiát svojí střelou břevno. Střeleckou smůlu se však sparťanským mladíkům prolomit nepodařilo, a tak z Plzně odjíždějí poraženi 0:1.

„První poločas od nás nebyl moc dobrý, přišel mi takový ospalý. Ještě si musíme rozebrat, na čí vrub jde vstřelená branka soupeře. Jestli to byla chyba obrany, nebo si spíše pro ten míč měl dojít brankář. Ten míč letěl poměrně dlouho…Na druhou stranu, druhá půle byla od nás výrazně lepší a je jen škoda, že jsme z toho nevytěžili nějaké góly, šancí na to bylo dost. Během druhého poločasu jsme kromě pár protiútoků Plzeň do ničeho nepustili,“ hodnotil utkání trenér Petr Janoušek.

FC Viktoria Plzeň U21 – AC Sparta Praha U21 1:0 (1:0)

Branky: 10. Hanousek

ŽK: Hradecký, Černý, Ruml, Mlynařík – Macháč, Nečas

Rozhodčí: Kalenda – Jiřík, Szikszay

Plzeň: Šiman – Hrubý, Růžička, Hamerník, Končal – Hradecký, Mariánus, Hanousek, Mlynařík – Černý (68. Hrdlička), Pernglau (70. Ruml)

Sparta: Staněk – Macháč, Karafiát, Bederka, Nový – Reiter (87. Kadlec), Skopec, Čavoš, Kučera (46.Nečas) – Hájek (46. Kitanovič) – Valenta (74. Záviška).