Juniorka dvakrát neudržela vedení a prohrála v Plzni 2:3

20. 5. 2013 | 19:32zpět na seznam novinek

Spartě v 31. kole Juniorské ligy nestačily ani dvě branky Lukáše Juliše, který na jaře vstřelil za juniorku už sedm gólů v osmi zápasech a zároveň je nejlepším střelcem i v béčku.

Za trenéra Petra Janouška, který je s reprezentační osmnáctkou v Portugalsku, opět zaskočil Martin Hašek. Ve druhé půli si pak premiéru v Juniorské lize odbyl jeho nejstarší syn Martin.

Sparta šla do vedení krátce po úvodním hvizdu, kdy Lukáš Juliš dostal balon za obranu a křižnou střelou překonal Mandouse. 1:0 pro Spartu.

Po půlhodině hry vyrovnal Štípek, který zakončil akci domácích po ztrátě sparťanské obrany před vlastní šestnáctkou. 1:1.

Ve druhé půli Spartě opět vrátil vedení kanonýr Lukáš Juliš, ke kterému prodloužil míč Alexander Jakubov a Juliš následně podruhé prostřelil Mandouse. 2:1 pro Spartu.

Plzeň odpověděla v 73. minutě, kdy se po rohovém kopu nejlépe zorientoval Černý. 2:2. Krátce nato pak Plzeňští šli poprvé do vedení. Po akci na pravé straně a zpětném pasu do vápna David Kůžel placírkou překonal Kotěru. 2:3.

Sparťanští junioři z následného tlaku na vyrovnání nedosáhli a po prohře 2:3 tak odjíždějí z Plzně bez bodu.

„Bylo k vidění zajímavé utkání v rámci Juniorské ligy. Padlo pět branek a další šance zůstaly neproměněny. Náš tým střídal dobré momenty s těmi slabšími a bohužel jsme udělali i několik fatálních chyb. Myslím, že výsledek neodpovídá průběhu. Měli jsme jít do dvoubrankového vedení, ale místo toho jsme kvůli špatné defenzivě prohráli,“ hodnotil duel s Plzní trenér Martin Hašek.

FC Viktoria Plzeň „U21“ – AC Sparta Praha „U21“ 3:2 (1:1)

Branky: 34. Štípek, 73. Černý, 76. Kůžel – 2. a 55. Juliš.

ŽK: Kyndl – Miskovič.

Plzeň: Mandous – Lukeš, Růžička, Libotovský, Beránek – Štípek (60. Mandula), Hamerník (71. Hvězda), Kyndl, Končal (83. Hradecký) – Kůžel, Černý.

Sparta: Kotěra – Macháč (82. Holas), Matějka (46. Hašek ml.), Karafiát, Nový – Kučera (46. Reiter), Tomášek, Miskovič, Pouček – Jakubov (62. Záviška), Juliš.

Rozhodčí: Berka – Blažej, Kříž

• Sparta B - Opava 0:1; Lukáš Juliš