Juniorka deklasovala dosavadního lídra soutěže 4:0

6. 11. 2017 | 15:57zpět na seznam novinek

Sparta deklasovala dosavadního lídra soutěže Teplice vysoko 4:0. Svěřencům Michala Horňáka se povedla především první půle, po které odcházeli do kabin s tříbrankovým vedením. Po změně stran se navíc v prvním startu po delším zranění prosadil David Čapek, čímž Spartě připsal tři body a po několika týdnech ukončil teplické kralování tabulce Juniorské ligy.

Že stovka přítomných diváků nebude přítomnosti na ochozech strahovského stadionu litovat, bylo jasné již před zápasem. Jednak se v roli teplického kouče představil Stanislav Hejkal, jenž se před začátkem sezony chopil právě severočeského celku, nebo se očekával zajímavý souboj nejlepšího střelce soutěže Dominika Šupa (12 gólů) s Vojtou Vorlem, brankářem s nejvyšším počtem vychytaných nul (5). Tento „miniduel“ měl po zápase jednoznačného vítěze…

Hosté vstoupili do utkání velmi aktivně a hned zkraje si vytvořili tři slibné příležitosti. Postupně se do zakončení dostal právě obávaný střelec Šup, Haljeta a po něm i Červenka, nicméně ani jeden z ofenzivních hráčů na Vorla nevyzrál.

Naopak hned z prvního ohrožení teplické branky se domácí ujali vedení. Sparťané rychle rozehráli autové vhazování na pravé straně a okamžitý přesný centr zakončil nekompromisní hlavičkou pod břevno Traore.

Hned v osmnácté minutě mohl vedení Sparty zdvojnásobit Dao, k němuž propadl rohový kop, ovšem rychlonohý útočník pálil těsně nad. Dao se do dobrého zakončení dostal ještě o pět minut později, ale i tentokrát mířil těsně nad břevno teplické branky.

Dvoubrankového vedení se sparťané přeci jen dočkali. Celou akci započal přesným výkopem na šedesát metrů brankář Vorel. Z následné situace pak centrovaný míč uklidil, v zápase již podruhé, přesnou hlavičkou Traore.

Ještě před poločasovým hvizdem mohl snížit Hajleta, ten ovšem chybu v rozehrávce defenzivy trestuhodně nepotrestal, a tak udeřili opět sparťané. Dao uvolnil na levé straně Čmelíka, jehož centr na přední tyč usměrnil na Němečkova záda Špaček.

Po změně stran oba celky pokračovaly v ofenzivním snažení, jenže sparťanský gólman snížení nepřipustil. Ani napodruhé si na něj nepřišel teplický kanonýr Šup, který mířil mimo tři tyče. Neuspěl ani Červenka, jehož slibný náběh za obranu ukončil Vorel razantním odkopem.

V 73. minutě se na hřiště dostal po delší odmlce způsobené zraněním útočník David Čapek, který se po dvou minutách pobytu na hřišti s ničím nerozpakoval a tvrdou přízemní střelou překonal Němečka – 4:0.

V závěrečných minutách mohli sparťané dorazit hosty pátým gólem, ale brejková situace vedená Novotným gól nepřinesla. Sparta se tak sedmou výhrou v sezoně dostala na třetí místo v tabulce právě za Teplice, na něž ztrácí tři body, avšak v páteční dohrávce s Duklou může toto bodové manko odmazat.

„Teplice mají velice kvalitní tým, který se od prvního kola drží na špici tabulky, navíc dnes na Strahov přijely s ligovými hráči, což se určitě projevilo i na kvalitě hry. Nám hodně pomohlo, že jsme se v podstatě z prvních čtyř šancí dokázali třikrát prosadit. Na utkání jsme se dobře připravili. Chtěli jsme hrát poctivě, v dobrém bloku, úspěšně napadat. A jsem rád, že jsme tak dokázali odčinit prohru 2:5 z Teplic," těšilo trenéra Michala Horňáka.

AC SPARTA PRAHA U21 – FK Teplice U21 4:0 (3:0)

Branky: 10., 29. Traore, 37. Špaček, 76. Čapek.

ŽK:   71. Palečko, 84. Boula – 49. Zárybnický.

Sparta: Vorel – Pavlík, Březina, Boula, Čmelík, Palečko, Špaček (73. Čapek), Traore, Čajkovský (66. Novotný), Matoušek, Dao .

Teplice: Němeček – Hruštinec, Dressler, Haljeta (57. Martirosyan), Šimeček, Vošahlík (63. Zeman), Urma, Suchan, Zárybnický, Šup, Červenka (63. Švejda).

Rozhodčí: Ardeleanu – Fišer, Kotalík.