AC Sparta Praha

Jsme v polovině utkání, ve kterém chceme uspět

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Juniorka

11. 12. 2017 | 10:33zpět na seznam novinek

Úvodní kola juniorce příliš nevyšla. Rostoucími výkony se ale dotáhla až na druhé místo, kde ztrácí jeden bod na vedoucí Teplice. Jak je s průběhem podzimní části spokojený Michal Horňák, jak do týmu zapadly letní posily Dao s Traorem a co čeká trenéra během vánočních svátků?

 

Trenére, jak jste spokojený s druhým místem?

Vstup do soutěže nám příliš nevyšel. Neměli jsme výsledky a ani hra nebyla optimální, nicméně postupem času měly naše výkony vzestupnou tendenci, což se samozřejmě projevilo i na výsledcích. Závěr podzimu už byl slušný, s výjimkou prvního poločasu proti Bohemians, a vzhledem k tomu, že jsme teprve v polovině sezony, můžeme být spokojení.

Předpokládám, že ambice pro jarní část sezony jsou ty nejvyšší.

Samozřejmě. Jsme teprve v polovině utkání, ve kterém chceme uspět. Chceme hrát poctivý, dobrý fotbal s účinným napadáním, abychom dávali hodně branek a vlastně se tak přiblížili ideálu, o kterém jsme mluvili.

Ideál, tedy vstřelit nejvíc branek a nejméně inkasovat, se vám povedlo naplnit z poloviny. 16 obdržených gólů v 17 zápasech je skvělá vizitka defenzivy, což vás, coby bývalého obránce, musí těšit…

Dobrá obrana je základ. V minulém ročníku jsme směrem dozadu nehráli nejlépe, teď máme průměr necelé inkasované branky na zápas, to je velmi dobré číslo. Ale i ofenziva pracovala dobře. Velkou radost mám z Youssoufa Daa, jenž byl náš druhý nejlepší střelec a zároveň nejlepší nahrávač. Jeho výkony jdou hodně nahoru.

Dao přišel společně s Traorem během letní přestávky, jak se ofenzivní hráči z Pobřeží slonoviny začlenili do týmu?

Je to každým dnem lepší. V průběhu jejich aklimatizace našli společnou řeč se zbytkem kabiny, oba se snaží komunikovat, naučili se základní česká slovíčka. Celkově pochopili, jak to tu chodí, více si uvědomují, co od nich požadujeme na hřišti. Vědí, kdy se spouští pressing a kdy naopak bráníme v bloku. Díky tomu, že tyto prvky pochopili, šly jejich výkony strmě vzhůru.

Očekáváte během zimy velké hráčské změny?

 Jsme připravení, že se nám každý půlrok vždy diametrálně pozmění kádr, pravděpodobně nejvíc ze všech mládežnických týmů. Na druhou stranu to nemůže být tak, že nám odejde osm až deset lidí a my nebudeme mít s kým dohrát soutěž. Zároveň jsme tým, který by měl zásobovat áčko, pokud bude potřeba, ať už do tréninků nebo do zápasů. Z toho vyplývá, že bychom měli mít určitou kvalitu a adekvátní kádr minimálně šestnácti lidí. Už minulý týden se k nám přidali osmnáctiletý Umeh Gozie a dvacetiletý Ibrahim Suleiman, kteří jsou ve Spartě na hostování do konce sezony a měli by s námi absolvovat zimní přípravu. O případném setrvání dříve testovaného Radwana Abdelkadera budeme ještě jednat.

Určitých změn doznala i Juniorská liga, jež je v médiích hodně propíraná. Jaký je váš názor na soutěž?

Jde o velice dobrý mezistupeň mezi dorosteneckým a dospělým fotbalem, ale dospělý fotbal vyšší úrovně by dal klukům mnohem víc. Ve srovnání s dorosteneckou ligou je juniorka o poznání rychlejší, ostřejší, tvrdší.  Leckdy proti nám nastupuje čtyři až pět ligových hráčů, což klukům může hodně dát.

Kdy začínáte zimní přípravu a co vás během ní čeká?

První trénink máme již pátého ledna, to je termín, kdy začínají ligové kluby. Zimní příprava bude poměrně krátká, neboť už 19. února hrajeme první jarní kolo v Jablonci. Během necelých šesti týdnů tak budeme trénovat standardně na Strahově a jedeme i na tradiční soustředění v Peci pod Sněžkou. Hory budou pro kluky fyzicky náročné, protože je čekají až třífázové tréninky.

Vy osobně před sebou máte měsíc volna, jak ho využijete?

Teď si přeji na fotbal zapomenout, poněvadž ho mám za ten půlrok opravdu hodně, ať už tady nebo u mládežnické reprezentace.

Ale pokud vím, od fotbalu si úplně neodpočinete.

To je vlastně pravda. Koncem prosince jsem přislíbil účast na tradičním turnaji internacionálu na Podvinném mlýně, kam se moc těším. Vždy se sejde dobrá parta, nemusí se moc běhat a je to celé hodně na pohodu. Nicméně během volna bych se rád věnoval rodině, určitě zajedu na Moravu, blíží se Vánoce…

Už máte vyřešené vánoční dárky?

Zatím nemám, ale na Vánoce se moc těším. A těším se také na to, že se po svátcích opět budu těšit na fotbal (smích).

 

Statistické zajímavosti první části sezony v podání sparťanské juniorky najdete zde.

 

 • Michal Horňák
 • Michal Horňák
 • Michal Horňák
 • Michal Horňák
 • Michal Horňák

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři