AC Sparta Praha

Jsem rád, že jsem zpátky

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Juniorka

9. 1. 2018 | 22:29zpět na seznam novinek

Ve Spartě vyrůstal. Postupem času se dopracoval i do letenského áčka, za které však nastoupil pouze do pěti zápasů. Nejvýznamnější část své kariéry spojil s Jabloncem, poslední čtyři sezony pak strávil v Neugersdorfu, celku z německé páté ligy. Luboš Loučka se do Sparty vrací jako asistent Michala Horňáka u juniorského týmu a přiznává: „Jsem rád, že jsem zpátky.“

Jak se uskutečnil váš „přestup“ do juniorky?

Paradoxně mi pomohl opět Liberec, který si vzal do áčka Jirku Jarošíka. S Míšou se známe z angažmá v Opavě a když mi zavolal, že by se mnou chtěl spolupracovat, byla to pro mě obrovská čest. Přiznám se, že jsem takový hovor nečekal a myslel si, že si spletl číslo. Trenér mi volal šestadvacátého prosince a vlastně jsem byl hned rozhodnutý. Taková nabídka se neodmítá.

Bylo ve vašich plánech rozjet trenérskou kariéru hned po té hráčské?

Celý život se točím kolem fotbalu a do budoucna jsem na tom nechtěl nic měnit. Nicméně uznávám, že takhle rychlý přesun na druhou stranu fotbalu jsem nečekal. Bylo to hodně rychlé, ale ono je někdy lepší, když člověk nemá zbytečně moc času nad něčím přemýšlet.

I s přihlédnutím na 217 odehraných zápasů za Jablonec, nenabízela se možnost trénovat  právě tam?

Je pravda, že u juniorky Jablonce teď pracuje Čigi (Tomáš Čížek), ale s klubem jsme v žádném kontaktu nebyli. 

Ještě na podzim jste nastupoval za Neugersdorf, dá se to s pozicí asistenta v juniorce skloubit?

Stíhat se to nedá a ani nechci. V tuto chvíli řeším s klubem rozvázání kontraktu. Chci se naplno věnovat juniorce a Horníčkovi poskytnout maximální servis.

Padla na vás nostalgie, když jste se po mnoha letech vracel zpět na Strahov?

Je to strašně dlouhá doba, ale lhal bych, kdybych řekl, že to na mě nedýchlo. Když jsem poprvé přijel na parkoviště před vstupem do tréninkového centra, vybavily se mi mraky vzpomínek. Byl jsem tu v podstatě od mladších žáčků, chvíli jsem nakoukl i do áčka… jsem rád, že jsem zpátky.

S týmem jste zatím pár dní, stihl jste se už se všemi seznámit?

V tuhle chvíli nás moc není, takže seznamování nebylo nejtěžší... ale vážně. Máme za sebou pár tréninků, takže jsem stihl kluky poznat. Nejsou v juniorce Sparty náhodou, mají kvalitu i potenciál a moc se těším, že je budu poznávat víc a víc.

Už jste zmínil, že s trenérem Horňákem se znáte z dřívějšího působení v Opavě, jak jste celkově spokojený s realizačním týmem?

Horníček je super člověk, čemuž odpovídá i složení jeho realizáku. Nemám s nikým sebemenší problém.

Před vámi je přibližně šest týdnů zimní přípravy, jak jste ji vnímal jako hráč?

Zimní přípravu nesnáší nikdo. Hodně to bolí, ale o tom to je. Chtě nechtě, hráč z ní pak čerpá po zbytek sezony. No, tohle jsou přesně ty fráze, které jsem nesnášel, když jsem byl ve věku hráčů juniorky (smích). Ale věřím, že později ocení, že zimní příprava je opravdu potřeba.

 • Luboš Loučka
 • Luboš Loučka
 • Loučka

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři