Jednoznačný průběh

11. 9. 2017 | 15:11zpět na seznam novinek

V sedmém kole Juniorské ligy si sparťané zastříleli, neboť utkání v Českých Budějovicích skončilo drtivým vítězstvím 7:0. Vysoký rozdíl se rodil již od úvodního hvizdu, kdy se svěřenci Michala Horňáka prosadili hned čtyřikrát v rozmezí pětadvaceti minut. Po změně stran v aktivitě nepolevili, a tak se skóre na ukazateli měnilo ještě třikrát. Velkou měrou se o výhru zasloužil Lukáš Juliš, který se prosadil celkem čtyřikrát, u trefy Daa navíc asistoval.

Jestli si trenér Horňák vysnil nějaký scénář o průběhu prvního poločasu, byl to právě tento. Sparťané byli od úvodu velmi aktivní a poměrně snadno se dostávali do gólových příležitostí. V té první se Juliš teprve zastřeloval, ovšem ještě před poločasovým hvizdem se radoval dvakrát.

Nejprve proměnil pokutový kop po faulu na Traoreho ve dvanácté minutě, o pár minut později se prosadil po zpětném míči Karavaeva. Dvakrát se před změnou stran prosadil i Dao, jenž v rozmezí dvou minut zužitkoval přesné přihrávky svých spoluhráčů.

Na rozdíl pěti branek mohl navýšit Matoušek, ovšem jeho střelu zastavilo nejprve břevno českobudějovické branky a o pár minut později i samotný brankář Coufal.

Pohodlný čtyřbrankový náskok sparťany neuspokojil a hned tři minuty po změně stran zkompletoval hattrick Juliš. Domácí v těchto chvílích působili hodně frustrovaně, čehož Sparta využila k šesté brance. Traore si navedl míč na střed hřiště a technickou střelou vymetl šibenici Coufalovy branky.

Sparťanská nadílka se ale nezastavila na čísle šest, nýbrž sedm. V 69. minutě se z pravé strany pokoušel o přehození Coufala Balvín. Gólman Dynama sice stihl lob Balvína vyrazit, naneštěstí pro něj však k dobíhajícímu Julišovi, který bez obtíží dopravil míč do sítě již počtvrté.

„Do utkání jsme šli posilněni o dva hráče A-týmu Juliše a Karavaeva a už od úvodu jsme hráli velmi aktivně. Jsem rád, že jsme odčinili porážku s Bohemians z minulého týdne a dnes zaslouženě vyhráli,“ těšilo jednoznačné vítězství trenéra juniorky.

Na pozici stopera odehrál celé utkání 18letý Kouyate Aboubacar Sidiki, který je ve Spartě na dvoutýdenní zkoušce. „Tento zápas ho příliš neprověřil, neboť jsme povětšinu hráli do ofenzivy. Dokázal, že už má něco za sebou, hrál poměrně s přehledem, dobře četl hru a uměl přitvrdit, nicméně v týmu je na nějaké dva nebo tři týdny, tak ještě bude mít prostor nám ukázat, co v něm je,“ říkal na adresu mladého obránce Horňák.

Juniorka se pokusí na vydařené utkání navázat přesně za týden, kdy v rámci osmého kola Juniorské ligy vyzve na domácím hřišti od 13 hodin FK Jablonec.

SK Dynamo České Budějovice U21 – AC Sparta Praha U21 0:7 (0:4)

Branky: 12. (pk), 26., 48., 68. Juliš, 17., 19. Dao, 58. Traore.

ŽK: 50. Tomek, 80. Matoušek J.

Dynamo: Coufal – Řehoř, Kapuscinský (41. Grigera), Štifter, Krejčí – Fišer (71. Collin), Tomek, Pařízek (50. R. Kadlec), Škoda (77. Cepák) – Matoušek, K. Kadlec (60. Kubata).

Sparta: Vorel – Karavajev, Kouyate, Sváta, Pavlík – Novotný (63. Balvín), D. Mareček (52. Špaček), M. Matoušek (77. Císařovský), Traore (63. Boula) – Juliš, Dao (77. Palečko).