Jednoznačné vítězství

28. 8. 2017 | 15:12zpět na seznam novinek

Sparťané úspěšně zapomněli na nepovedené utkání v Teplicích z minulého týdne a v pátém kole Juniorské ligy si poradili na domácím hřišti se Slovanem Liberec vysoko 5:0. Svěřenci Michala Horňáka se dostali po prvním poločase do pohodlného tříbrankového vedení, které v druhé půli pojistili ještě o další dvě trefy.

Celku ze severu Čech se vstup do nové sezony příliš nevyvedl, neboť v prvních třech zápasech nezískal ani bod. Náladu si liberečtí spravili až minulý týden, kdy v rámci čtvrtého kola porazili na domácím hřišti Slavii 3:0. Na výhru však tým Miroslava Holeňáka nenavázal.

Úvodní minuty totiž vyšly domácí juniorce výborně. Po pěti minutách se do první slibné šance dostal Juliš, jehož tečovaná střela skončila rohovým kopem. Obdobně dopadl i pokus Novotného o dvě minuty později. Z následného rohu však míč po sérii hlavičkových soubojů propadl až k Julišovi, který nikým neobtěžován uklidil míč do dolního rohu liberecké branky.

Sparta pokračovala v aktivní hře a nadále si vypracovávala gólové šance. Ve dvou z nich trestuhodně minul Dao, který z bezprostřední blízkosti zakončoval nepřesně. Útočník z Pobřeží slonoviny se tak prosadil až z pokutového kopu ve dvacáté minutě, na který si sice Konečný sáhl, ale vyrazit ho nedokázal.

Ještě před poločasovým hvizdem se juniorka radovala potřetí. Novotný skvěle uvolnil Juliše, který poslal do vápna ostrý přízemní centr na jehož konci tvrdou ranou vymetl šibenici liberecké branky Balvín.

Poločasová přestávka se na vývoji hry nikterak nepodepsala. Sparťané pokračovali v ofenzivním snažení, které dokázali gólově využít. V pětapadesáté minutě byl ve vápně podražen Juliš, načež rozhodčí Berka nařídil již druhý pokutový kop, k jehož exekuci se postavil sám faulovaný. Juliš si při penaltě počínal velmi zkušeně, Konečného poslal na druhou stranu a Sparta vedla o čtyři branky.

Čtyřbrankové vedení ale příliš dlouho nevydrželo. Tři minuty na to se elegantně zbavil libereckého stopera Novotný a následným lehkým lobem navýšil vedení na pět branek!

Sparťané se jednoznačným vedením nenechali ukolébat a i ve zbývajících minutách pokračovali v ofenzivních snahách. Jenže v dobrých šancích se neprosadil Traore ani Špaček, tyč zastavila pokus Juliše a v samotném závěru orazítkoval břevno výstavním volejem Matoušek, takže Sparta porazila Liberec 5:0.

„Dnes jsme spokojení. Minulý týden nám hodně nevyšel zápas v Teplicích, kde jsme inkasovali tři góly z brejku. Tomu jsme se tentokrát chtěli vyvarovat, protože duely s Libercem bývají velmi náročné. Ovšem nám se dnes od začátku dařila kombinace, přechod do útoku i koncovka, takže s celkovým výsledkem můžeme být spokojení,“ těšil trenéra Horňáka napravený dojem z předešlého kola.

V nadcházejícím kole hraje Sparta opět doma. V pondělí 4. září vyzve od 13 hodin Bohemians 1905.

AC SPARTA PRAHA U21 – FC SLOVAN LIBEREC U21 5:0 (3:0)

Branky:  8., 55. (pk) Juliš, 20. Dao (pk), 40. Balvín, 58. Novotný.

Sparta: Vorel – Pavlík, Sváta, Boula, Čmelík (46. Tasić), Mareček D. (76. Urban), Novotný (65. Traore), Balvín (76. Císařovský), Juliš, Matoušek, Dao (46. Špaček).

Slovan: Konečný – Stevanović (65. Dvořák), Blažek, Prokš, Petr, Heppner, Micovčák (46. Kristian), Kazda, Michalec, Gembický (72. Baláž), Kvesić (31. Ulbrich).

Rozhodčí: Berka – Černý, Fišer.