AC Sparta Praha

Druhé místo? Převládá spokojenost

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Juniorka

16. 6. 2017 | 12:46zpět na seznam novinek

Ve své třetí sezoně u juniorky vybojoval Michal Horňák se svými svěřenci druhé místo. Jen co skončila soutěž, odletěl s reprezentací do 19 let na přípravný turnaj před EURO do Toulonu, kde Češi v konkurenci starších reprezentací obhájili čtvrté místo. Teď čeká trenéra sparťanské juniorky pár dnů zaslouženého volna, jenž skončí ve čtvrtek 29. června prvním tréninkem zahajujícím letní přípravu.

 

Máte za sebou hodně hektické dny, budete mít vůbec čas si od fotbalu odpočinout?

Abych se přiznal, tak fotbalový míč, kopačky nebo snad fotbal samotný teď týden nechci vidět (smích). V pátek odlétám s manželkou k moři, kde plánuju relaxovat u nějaké pěkné knížky. Dovolená nebude nejdelší, ale opravdu se na ni těším.

Pouze tři dny po posledním utkání juniorky jste se hlásil na reprezentačním srazu devatenáctky, coby asistent trenéra Suchopárka. Jak hodnotíte konečné čtvrté místo z francouzské mise?

Turnaj jsme brali jako generálku před blížícím se EURO, takže jsme k zápasům přistoupili trošku odlišněji, než zbylé celky, ačkoliv jsme zde obhajovali loňskou čtvrtou příčku. Ostatní týmy, jež byly povětšinou o rok starší, příliš nestřídaly. Takoví Brazilci nebo Skotové téměř vůbec. My jsme se však nezaměřovali pouze na nejužší jedenáctku a dávali prostor dalším hráčům. V hlavách jsme pochopitelně měli, že klukům před nedávnem skončila sezona a tak jsme se snažili dbát na rozumné rozložení sil hráčů.

Sparťanské barvy hájilo na turnaji trio Havelka - Mareček - Novotný. Jak si vedli?

Obstáli velice slušně. Havelka je základní kámen devatenáctky a měl by patřit do základní sestavy. Mareček s Novotným si však o ni řekli svými výkony také. Všechno jsou to nesmírně kvalitní hráči, ale i na nich byla trošku znát únava. Měli náročné sezony, odehráli toho hodně. Havelka má několik startů v A-týmu, k tomu nám v jarní části sezony několikrát vypomáhal v juniorce. Dost zápasů má i za devatenáctku.

Do reprezentačních výběrů nakoukli v poslední době i Penc s Vorlem, jenž odehráli značnou část sezony pod vaším vedením. Jsou tyto hráčské pozvánky něčím, co vás osobně těší? Berete to jako ocenění vaší práce?

Těší mě to, pro tohle to děláme. Je to smysl naší práce, abychom ze sparťanů vyždímali maximum a vychovali z nich hráče pro profesionální dospělý fotbal.

Juniorku jste dovedl k druhému místu. Jak moc jste, vzhledem k hráčské rošádě před jejím začátkem, spokojený?

Převládá spokojenost. Před začátkem soutěže jsme byli trošku skeptičtí, ale kluci hodně makali a mám z toho radost.

Lze očekávat, že letní obměna týmu proběhne i nyní?

Jestliže loňská obměna kádru byla velká, tak letos bude drastická. Prozatím není nic definitivní, ale můžeme říct, že trenér Petr Havlíček si do Vlašimi vybral pět nebo šest hráčů juniorky či dorostu.

Dozná nějakých změn i realizační kádr?

K mé radosti celý realizační tým zůstává. Tedy já jako hlavní trenér, Jirka Jarošík coby asistent, Luděk Stracený jako asistent a vedoucí týmu v jedné osobě. Trenérem brankářů je i nadále Lumír Kübel.

Vinou zdlouhavých administrativních procesů se Dao ani Traoré neobjevili od konce února ve sparťanském dresu, jak celá situace s ofenzivními hráči z Pobřeží slonoviny vypadá?

U obou se vyřizují administrativní záležitosti, ale je to na dobré cestě. Vypadá to, že by se oba mohli hlásit na Strahově začátkem letní přípravy. Dokonce jsem se o nich bavil s trenérem reprezentace Pobřeží slonoviny během našeho vzájemného střetnutí v Toulonu. Ačkoliv na turnaji Lami ani Youssof nebyli, protože zde byl výběr o rok starší, trenér o nich dobře věděl a chválil je.

Kdy tým začíná letní přípravu a co všechno vás v ní čeká?

Poprvé se sejdeme ve čtvrtek 29. června. V plánu máme týdenní soustředění v Písku, kam ostatně jezdíme každý rok a vždy jsme tam nadmíru spokojení. Čeká nás také několik přípravných zápasů s juniorskými celky a dva nebo tři s třetiligovými týmy.

 

Přesné termíny a časy výkopů budou potvrzeny v nejbližších dnech. Sledujte, prosím, oficiální web nebo sociální sítě klubu.

 

 • Michal Horňák
 • Michal Horňák
 • Michal Horňák
 • Michal Horňák
 • Michal Horňák, Jiří Jarošík
 • Michal Horňák

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři