Dominantní vítězství

16. 4. 2017 | 13:35zpět na seznam novinek

Juniorka napravila dojem z nevydařeného utkání minulého kola v Brně a na domácím hřišti porazila Vysočinu Jihlava 3:0. Po úvodním nátlaku hostů se aktivity ujali domácí a do poločasové přestávky zužitkovali dva centrované míče. Krátce po změně stran navíc přidali uklidňující třetí trefu a zaslouženě zvítězili.

Jihlavští byli nebezpeční pouze v úvodu hry, kdy zahrozili již ve čtvrté minutě. Po rohovém kopu se dostal k odraženému míči za vápnem Vitásek, jehož tvrdá rána skončila na tyči Budinského branky. Následný závar odvrátila sparťanská defenziva razantním odkopem.

Na druhé straně se chvíli na to dral do zakončení Matoušek. Na ostrý centr Vatajelua ale o pár centimetrů nedosáhl. Neuspěl ani Nový, jehož pokus z voleje po rohovém kopu mířil vedle pravé tyče jihlavské brány.

V šestadvacáté minutě již byla sparťanská ofenzivní aktivita odměněna. Moravcův centr z levé strany našel na hranici penalty Špačka, jenž lehkou tečí hlavou usměrnil míč na zadní tyč a poslal strahovský tým do vedení.

Netrvalo dlouho a sparťané šli do dvoubrankového vedení. Frýdek vybojoval míč u rohového praporku, posunul míč na Vatajelua, který přesným pasem našel osamoceného Císařovského na zadní tyči. Sparťanský záložník se nikterak nerozpakoval a střelou z první prostřelil gólmana Koláře.

Vstup do druhé půle vyšel svěřencům Michala Horňáka bravurně. Jen pár vteřin po hvizdu rozhodčího našel Špaček pěkným dloubáčkem za obranu Matouška, který hlavičkou k tyči utnul naděje Jihlavy na jakýkoliv bodový zisk.

Hosté po třetí inkasované brance de facto rezignovali na jakékoliv ofenzivní snažení a jejich hra se začala vyznačovat především nakopávanými míči. Do ojedinělé šance se, po jednom z dlouhých nákopů, hnal Záviška, nicméně sparťanská defenziva stihla včas zakročit.

Na rozdíl čtyř branek mohl navýšit velmi aktivní Matoušek. Nejdříve se po secvičeném signálu z rohového kopu dostal ke střele z první, o chvíli později i k nebezpečné hlavičce, avšak ani jeden z pokusů neskončil za zády připraveného Koláře. Sparťané v závěru kontrolovali hru a s míčem na kopačkách si přesvědčivě došli pro čtrnáctou výhru v soutěži.

„Po úvodních patnácti až dvacet minutách, kdy nás Jihlava dokázala pozlobit, jsme se dostali do hry my. Hráli jsme aktivněji, měli jsme několik nebezpečných centrů a zaslouženě šli do dvoubrankového vedení. Po změně stran nám velmi pomohla brzká branka na 3:0, načež jsme hře začali hodně dominovat a po zásluze zvítězili,“ těšilo trenéra Horňáka.

V nadcházejícím kole zajíždí juniorka do Plzně, kde se představí v neděli 23. března od 11 hodin.

AC Sparta Praha U21 – FC Vysočina Jihlava U21 3:0 (2:0)

Branky: 26. Špaček, 29. Císařovský, 47. Matoušek.

ŽK: Pěnkava.

Sparta: Budinský – Pavlík, Penc, Vatajelu – Nový, Cabadaj (75. Sváta), Císařovský (75. Wala), Matoušek (81. Palečko), Moravec – Frýdek Ch. (81. Eichler), Špaček (75. Surmaj).

Jihlava: Kolář – Pedro, Hron (61. Včelka), Vitásek, Rychetník, Sargsyan, Svatík, Fiala (75. Beseda), Záviška, Pěknava, Popovič.

Rozhodčí: Severýn – Kotalík, Poživil.

Diváci:  154.