Do třetice další výhra

1. 2. 2017 | 17:49zpět na seznam novinek

I třetí přípravný zápas zvládli svěřenci Michala Horňáka na výbornou. Po bezbrankovém prvním poločase zvítězila juniorka nad třetiligovým Slavojem Vyšehrad nakonec 3:0.

Utkání na umělé trávě na Vyšehradě mělo vysoké tempo, ovšem jak je v přípravných zápasech během zimní přestávky běžné, k vidění bylo opět hodně nepřesností.

Do první vážnější šance se dostali domácí šemíci. Jeden z útočníků si pohrál s dvěma obránci juniorky, kličkou do strany se zbavil i Štěcha, nicméně pohlednou akci zakončil střelou pouze do tyče. O pár minut později domácí zahodili další slibnou příležitost, když z bezprostřední blízkosti hlavičkoval vyšehradský útočník nad břevno.

Sparťany mohl poslat do vedení Špaček. Ten se hezky uvolnil na kraji velkého vápna a přízemní razantní střelou orazítkoval tyč vyšehradské branky.

Po změně stran se hráči juniorky dostali pod mírný tlak, který však zkrotil dvěma fantastickými zákroky na brankové čáře Štěch. Aktivita Vyšehradu opadla v pětapadesáté minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil střelou z první Penc.

Po úvodní brance se role obrátily a míč na kopačkách drželi častěji hosté. V 84. minutě vyzvala sparťanská defenziva dlouhým nákopem za obranu Daa, který přesprintoval stopera Vyšehradu a následně střelou podél brankáře navýšil stav utkání na 2:0.

O minutu později se Dao prosadil podruhé. Po závaru před domácí brankou se míč odrazil k útočníkovi z Pobřeží slonoviny, který nekompromisní dorážkou pod břevno stanovil na konečných 3:0.

„Výsledek vypadá moc dobře, nicméně pro Vyšehrad je možná až příliš krutý. Z mého pohledu šlo o velmi dobrou konfrontaci s dospělým fotbalem. Bohužel nás dlouhodobě trápí bránění standardních situací. Nejsme schopní správně pokrývat hráče a vypadá to, jako když nechceme podstupovat souboje. Chápu, že máme mladé mužstvo, nicméně s tímhle nejsme spokojení, musíme na tom zapracovat,“ zhodnotil vítězné utkání trenér celku Michal Horňák.

Další přátelské utkání čeká juniorku v sobotu od 11 hodin na Strahově, kdy vyzve třetiligový Loko Vltavín.

Slavoj Vyšehrad – AC Sparta Praha 0:3 (0:0)

Branky: 55. Penc, 84. a 85. Dao.

Sparta: Štěch – Pavlík, Hovorka (15. Palečko), Penc, Sváta – Špaček, Matoušek (46. Wala), Cabadaj, Císařovský, Traoré (46. Dao) – Rajmon (68. Eichler).