Demolice Příbrami

1. 5. 2017 | 15:08zpět na seznam novinek

Bylo brzké odpoledne, první máj, a fanoušci přítomní ve strahovském tréninkovém centru viděli nevídaně gólový zápas, o kterém rozhodl úchvatný první poločas! Během něj dokázala sparťanská juniorka zužitkovat snad všechny nabídnuté příležitosti a dostala se do nezvykle vysokého šestibrankového vedení. Po změně stran navíc tým Michala Horňáka pokračoval v ofenzivní hře a děravou obranu Příbrami potrestal dalšími dvěma brankami. Na celkové výhře 8:0 má obrovský podíl Lukáš Juliš, který se dokázal prosadit hned čtyřikrát!

De facto od prvoligového utkání v Jablonci z konce února odehrál větší počet minut. Na formě Lukáše Juliše se to ale nikterak nepodepsalo, spíš naopak. V prvním poločase se dostal do čtyř vyložených šancí, všechny s velkým přehledem proměnil a v podstatě rozhodl o třech bodech.

První trefu zaznamenal již v osmé minutě, kdy stál na konci rychlého protiútoku. O tři minuty později se do kolonky střelců zapsal Císařovský poté, co ho pohlednou patičkou uvolnil Špaček.

Na tabuli s ukazatelem skóre běžela teprve patnáctá minuta, kdy se skóre měnilo potřetí. Pas za obranu uzmul Juliš, počkal si na pohyb brankáře Berana a míč poslal na druhou stranu k tyči.

V šestadvacáté minutě se do pokutového území dral Havelka. Když už měl všechny bránící hráče za sebou a chystal se ke střele, přispěchal se skluzem jeden z příbramských hráčů a následoval pokutový kop. Toho se chopil kanonýr Juliš a přízemní střelou k pravé tyči dovršil hattrick.

To ovšem nebylo z kopaček dvaadvacetiletého útočníka všechno. Po půlhodině hry se po rychlém brejku prosadil počtvrté!

Hororové odpoledne pro defenzivu Příbrami pokračovalo. Útočné duo Juliš-Špaček jim dělalo velké problémy, které vyústily v šestou branku během první půle. Centrovaný míč Špačka propadl po obrovské minele hostujícího stopera k osamocenému Havelkovi, který nekompromisní tvrdou střelou poslal míč pod břevno Beranovy branky.

Ani směrem dopředu to od příbramských nebylo nejšťastnější utkání. Z první pětačtyřicetiminutovky lze zmínit pouze hlavičku Ayonga, kterou bezpečně kontroloval Budinský, nebo Pilíkův pokus ze standardní situace, který však skončil v rukavicích sparťanského brankáře.

I po změně stran pokračovali svěřenci Michala Horňáka v ofenzivní hře a dočkali se sedmé branky. Na velkém vápně se elegantním přehozením zbavil svého obránce Aleš Čermák a následnou křižnou střelou překonal, v tu dobu již zoufalého, Berana.

Na rozdíl osmi branek mohl navýšit vedení Pavlík, jehož střelu i následnou dorážku pokryl Beran. Neujala se ani přízemní střela Matouška ze střední vzdálenosti, která letěla o pár centimetrů vedle. Povedlo se to ale deset minut před závěrečným hvizdem Havelkovi, který odražený míč poslal razantní střelou zpoza vápna k tyči.

V závěrečné minutě se do dvou slibných šancí dostal hostující Macek, ale Budinský dvěma výbornými zákroky nepřipustil ztrátu čistého konta,.

Sparťané tak v šestadvacátém kole uštědřili Příbrami debakl a vyhráli vysoko 8:0! V nadcházejícím kole zajíždí juniorka do Liberce, kde se představí v pondělí 8. května od 11 hodin.

„V první půli jsme měli sedm střel na bránu a dokázali z toho vstřelit šest branek, takže naše produktivita byla vynikající. Na druhou stranu my jsme výborně řešili nabídnuté protiútoky. Většina akcí začínala na naší polovině a my jsme se na dvě až tři přihrávky dokázali dostat do zakončení,“ těšila střelecká produktivita trenéra Horňáka.

A co řekl ke čtyřem brankám Juliše? „Tohle byl zápas přesně pro něj. Míče za obranu, dostat je do šestnáctky, kde může z jednoho nebo dvou doteků zakončit, prostě ideální podmínky. Ve svých šancích si počínal velmi zkušeně, odehrál výborný zápas,“ vysmekl poklonu sparťanskému útočníkovi Horňák.

AC Sparta Praha U21 – FK Příbram U21 8:0 (6:0)

Branky: 8., 15., 26., 32. Juliš, 12. Císařovský, 40., 80. Havelka, 53. Čermák.

ŽK: SvátaLaňka, Macek.

Sparta: Budinský – Sváta, Cabadaj, Pavlík – Holzer, Čermák, Císařovský (76. Čmelík), Havelka, Matoušek (70. Wala) – Juliš (76. Surmaj), Špaček (70. Moravec).

Příbram: Beran – Mareš, Pilík, Tregler, Květ, Januška, Pecháček, Krameš, Lupták, Holý (37. Laňka), Ayong (75. Macek).

Rozhodčí: Denev – Mayer, Kadlec.