Cenný skalp třetiligového Písku

18. 7. 2017 | 19:34zpět na seznam novinek

Sparťanům se povedlo navázat na vítězný přátelák proti Bohemians 1905 a v duelu s třetiligovým Pískem vyhráli 2:1.

Druhý den jihočeského soustředění zpestřil první přátelský zápas. V něm se svěřenci Michala Horňáka postavili Písku, tedy týmu, jenž v nedávno skončené sezoně obsadil dvanácté místo v ČFL.

A začátek utkání nedával znát, že by měl zkušenější domácí celek, v jehož základní sestavě nastoupil například Miroslav Slepička, diktovat tempo hry. „Především první půle se nám velmi vyvedla. Snažili jsme se hrát hodně aktivně,“ kvitoval výkon trenér Horňák.

Sparťané potvrzovali trenérova slova a již po čtvrt hodině hry mohli jít do vedení, nicméně Čmelíkovu gólovou akci zastavil praporek pomezního rozhodčího. O několik minut později se však Čmelík po Balvínově centru prosadil znovu, a jelikož nebylo nic v rozporu s pravidly, šli sparťané konečně do vedení. To mohlo být ještě před poločasovým hvizdem dvojnásobné, ale povedenou střelu Špačka s obtížemi vytěsnil Rondzik mimo tři tyče.

Po změně stran se začali osmělovat i domácí, kteří v sedmdesáté minutě vyrovnali z pokutového kopu.

„Do druhé půle jsme prostřídali hodně hráčů, možná i proto se nám nevyvedla tak, jako ta předchozí, ale i nadále jsme se snažili o aktivní hru. Pro naše mladé kluky jsou tyto zápasy proti dospělým týmům, z nichž si nějací hráči zahráli i druhou ligu, velká škola, a to především v osobních soubojích,“ pokračoval trenér juniorky.

Sparťané však nesložili zbraně a v samotném závěru dokázali vývoj utkání zvrátit opět na svoji stranu. Dvě minuty před koncem hrací doby Shala chytře uvolnil Konatého, který přesnou střelou strhl vítězství pro hráče sparťanské juniorky.

Během soustředění odehraje Sparta ještě jedno přátelské utkání, a to v sobotu 22. července od 10:15 proti krajskému celku SK Čimelice.

FC Písek – AC Sparta Praha U21 1:2 (0:1)

Branky: 73. domácí z PK – 27. Čmelík, 88. Konaté

Písek: Rondzik – Benetka, Rendla, Běloušek, Kočí, Milec, Voráček, Slepička, Řezáč, Presl, Hanzlík. (Náhrandíci: Holub, Debellis, Hela, Held, Grobár, Hrachovec, Hajdušek, Uhlík, Kinkor, Musil)

Sparta: Bačkovský – Tasić (70. Pavlík), Sváta (70 Rohla), Čmelík (70. Vaš), Boula (70. Kutina), Urban (46. Palečko), Špaček (46. Shala), Traore (46. Konaté), Balvín, Hybš (46. Čajkovský), Dao.