Bezgólový vstup do přípravy

8. 7. 2017 | 13:59zpět na seznam novinek

Juniorka se v prvním přátelském utkání letní přípravy rozešla s Teplicemi smírně po bezbrankové remíze 0:0.

Sparťané od úvodu utkání drželi míč častěji na svých kopačkách, nicméně do nejnebezpečnějších šancí první půle se dostali hosté ze severu Čech. Nejprve se o trvající nerozhodný výsledek zasloužil skvělým zákrokem Štorc. O pár minut později zabránil v rozhodující moment teplickému útočníkovi ve střele Boula.

Po změně stran začala být juniorka, pod vedením Jiřího Jarošíka a Luďka Straceného, velmi aktivní. Nejprve se do samostatného úniku hnal Eichler, jemuž obětavým zákrokem skočil pod nohy Němeček a slibnou akci tak nekompromisně vyřešil.

Ten samý hráč se do zajímavé šance dostal i pár minut na to, avšak jeho pokus hlavičkou zastavila branková konstrukce. Němeček měl štěstí i v následující šanci, kdy opět zvonila tyč za jeho zády.

Strahovská juniorka se poměrně snadno dostávala do nebezpečných situací, nicméně střelecky se prosadit nedokázala. V sedmdesáté minutě se Konaté efektivně uvolnil po pravé straně, předložil míč Čajkovskému na hranici penalty, ten však branku hodně přestřelil.

V závěrečných minutách měli domácí ještě dvě tutovky, které zůstaly nevyužity. Eichler se dostal do úniku na Němečka, při střele byl atakován, nicméně penalta se nepískala. Neuspěl ani Konaté, který se ze strany prodral do vápna. Střela na zadní tyč jen o kousek minula branku Teplic.

V prvním přáteláku před novým ročníkem Juniorské ligy tak sparťané remizovali s Teplicemi 0:0.

Další přátelské utkání má juniorka na programu v úterý 11. července, kdy na domácím hřišti změří síly s třetiligovým Slavojem Vyšehrad.

AC Sparta Praha U21 – FK Teplice U21 0:0

Sparta U21: Štorc – Rohla, Mazuch, Boula, Čmelík, Palečko, Špaček, Kutina, Balvín, Hybš, Konaté.

Náhradníci: Vaš, Eichler, Čajkovský, Sváta, Urban.

Teplice U21: Němeček – Berešík, Vittek, Tesař, Švejda, Zeman, Malacov, Martirosyan, Haljeta, Šup, Šimeček.

Náhradníci: Hasil, Nejedlý, Novotný.