Bezgólová remíza v Hradci

6. 8. 2017 | 17:23zpět na seznam novinek

Votroci posílili sestavu o několik jmen druholigového áčka. V základní sestavě se objevili Igor Súkenník, Jan Mudra nebo Marek Krátký, jenž v roce 2014 absolvoval krátké hostování právě ve Spartě. Nicméně aktivnějším celkem byli sparťané, kteří ale nedokázali proměnit své šance, v závěru utkání navíc nezužitkovali ani desetiminutovou přesilovku, a tak se s Hradcem rozešli smírně 0:0.

Již od úvodu se hrál rychlý kombinační fotbal, kdy sparťané sice drželi míč častěji na svých kopačkách, nicméně do větších příležitostí se nedostávali. Jakýmsi náznakem nebezpečné situace bylo uvolnění Traoreho na pravé straně a jeho následný přízemní centr, ten ovšem jen prolétl vápnem nikým netečován na autové vhazování.

Do největší šance se po pětadvaceti minutách hnal Dao, jenž chytře vystihl chybnou rozehrávku hradecké defenzivy. Útočník z Pobřeží slonoviny však nepřekonal vybíhajícího Vízka, načež neuspěla ani dorážka Matouška, kterou vykopl z brankové čáry jeden z hradeckých obránců.

Po změně stran sparťané přidali na aktivitě a začali si vytvářet gólové příležitosti. Hned v 47. minutě orazítkoval ze standardní situace zpoza vápna Matoušek. Chvíli na to hlavičkoval z hranice malého vápna Balvín, kterému k lepšímu zakončení scházel větší důraz. Neuspěl ani Dao, který v samostatném úniku nepřehodil hradeckou jedničku.

Na druhé straně se ve stoprocentní šanci ocitl Krátký, jehož nadvakrát fantastickými zákroky vychytal Bačkovský!

V osmdesáté minutě šli domácí do deseti. Zřejmě přemotivovaný střídající Chocholatý vydržel na hřišti pouze osmnáct minut, když se po hodně ostrém zákroku na Daa v blízkosti půlící čáry poroučel po přímé červené kartě do šatny.

Sparťané před sebou měli desetiminutovou přesilovku, během které svého soupeře zatlačili, ovšem nedokázali zužitkovat, a tak v druhém kole Juniorské ligy remizovali na východě Čech 0:0.

„Až na prvních dvacet minut utkání jsme byli lepším, aktivnějším celkem. Dokázali jsme si vytvořit šance, ale bohužel jsme žádnou nedokázali proměnit. Trošku mě mrzí, že jsme nezvládli přesilovku v závěru utkání, kdy jsme hru dostatečně neroztahovali do šířky, ale zbytečně tahali středem,“ litoval nevyužité výhody jednoho hráče v poli trenér Michal Horňák.

Ve třetím kole Juniorské ligy vyzve Sparta na domácím hřišti Duklu Praha. Výkop je naplánován na pondělí 14. srpna od 13:00.

FC Hradec Králové U21 – AC Sparta Praha U21 0:0 (0:0)

ŽK: 57. Dao, 82. Boula, 90. Piško.

ČK: 80. Chocholatý.

Hradec: Vízek – Pajer, Holeš (77. Mokrejš), Miker, Trávníček, Krátký (62. Chocholatý), Súkenník (62. Kollár), Mudra (62. Gjinollari), Martinec, Čech, Jukl Ro.

Sparta: Bačkovský – Pavlík, Piško, Boula – Čmelík, Mareček D., Špaček, Balvín (73. Novotný) – Traoré, Dao, Matoušek.

Rozhodčí: Rejžek – Hock, Novák.