AC Sparta Praha

Zpátky ve hře

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

11. 4. 2017 | 10:25zpět na seznam novinek

V zápase proti Zbrojovce Brno do hry zasáhl i Ondřej Zahustel, který svůj návrat po zranění vazu v kotníku vyhlížel už pořádně dlouho. V neděli odehrál na pravém křídle zhruba dvacet minut.

Do soutěžního zápasu Ondra zasáhl naposledy v prosinci minulého roku v domácím utkání proti Teplicím, kdy odehrál posledních 37 minut poté, co nahradil Matěje Pulkraba. Ačkoliv zahájil s týmem zimní přípravu, nakonec neabsolvoval ani jedno zahraniční soustředění a v polovině ledna podstoupil operaci. Na svůj návrat měl přitom podle původního plánu rekonvalescence čekat ještě o něco déle.

„Do poslední chvíle jsem neměl být ani v nominaci. Jenže ráno přišel Čermus, že mu není dobře, a před zápasem vypadl i Venca Kadlec. Tak jsem se dostal na lavičku, ale pořád jsem nečekal, že bych se mohl na hřiště dostat. Nakonec to klaplo na dvacet minut. Bylo to nečekané, ale když už jsem pokyn dostal, hrozně jsem se těšil,“ říká Zahustel.

Přestože jeho start v zápasu s Brnem nebyl tak úplně očekávaný, je Zahustelův kotník ve stoprocentním stavu.

„Kotník je naprosto v pořádku, vaz by měl pevně držet. Šlo tam už jen čistě o můj pocit. Chtěl jsem ještě týden potrénovat a zahrát si třeba za juniorku s Jihlavou. Zdravotní stav týmu ale nebyl optimální, a tak se situace vyvinula takhle,“ popisuje Ondra. Pro svůj vlastní pocit však kotník pevně ovazuje na každý zápas i trénink.

Zahustel promarodil téměř půl roku a promeškal i obě zimní soustředění ve Španělsku. I přesto se na něm tak dlouhé manko nijak zásadně nepodepsalo.

„S fyzičkou jsem nikdy problém neměl, tu mám v sobě. Samozřejmě, když má člověk tak dlouhou pauzu, nějaký deficit tam je, ale nic hrozného to nebylo,“ pochvaluje si.

S návratem na trávník ho čeká nová výzva – nejen dostat se do původní formy, ale také zaujmout nového trenéra Petra Radu.

„Věřím, že mě trenér dobře zná, a věděl o mě, i když jsem ještě hrál v Boleslavi. To, že přišel, když jsem byl stále mimo hru, jako nevýhodu nevnímám. Jsem zdravý a chci mu sám ukázat, že na to mám,“ dodává Zahustel odhodlaně.

 

 • Ondřej Zahustel
 • 9. 4. 2017 AC Sparta Praha - FC Zbrojovka Brno 3:2

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři