AC Sparta Praha

Zpátky v akci

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

29. 10. 2017 | 21:07zpět na seznam novinek

Znovu mezi třemi tyčemi! David Bičík se po pěti měsících a dvou dnech postavil do sparťanské brány a i přes dvě inkasované branky byl u tříbodového zisku Sparty po výhře 3:2 nad Baníkem Ostrava. „Musíme se držet toho, že jsme takto náročný zápas zvládli,“ těšilo vítězství sparťanského gólmana.

Davide, jak složité pro tebe bylo po delší odmlce opět chytat?

Nebylo to jednoduché. Na hřišti jsem od toho, abych něco chytil, přičemž po sedmdesáti minutách byl stav 2:2 a moc úspěšných zákroků jsem neměl. Naštěstí se na hřiště dostal Nesty a po krásném centru Šťéťovi na hlavu jsme to zlomili. Jsme rádi, že jsme už Baník tentokrát dokázali porazit.

Jak moc ovlivnilo utkání vyloučení Granečného v 66. minutě?

Vyloučení nám hodně pomohlo, od Granečného to byla zbytečná klukovina na polovině hřiště.

Dokázala by Sparta zlomit utkání, i kdyby nehrála takhle dlouhou přesilovku?

To nedokážu posoudit. Dvakrát jsme se dostali do vedení a Baník dokázal vždy vyrovnat. To jsem ve Spartě doposud nezažil. V některých momentech holt musí lítat míče na tribunu, hráči se musí kousnout a to včetně mě. Já jsem taky mohl chytit o něco víc. Bohužel nejsme momentálně v takovém stavu, abychom soupeře přehrávali.

Dvojutkání s Baníkem přineslo poměrně hodně gólů, jak jsi oba zápasy viděl?

Baník odehrál už ve středu výborné utkání. Hraje hodně na brejkové situace, čehož dnes dokázal dvakrát využít. A upřímně, byly to pohledné akce. U první branky uvolnil Hrubý pěkně Baroše, u té druhé jsem sice vyrazil první střelu, ovšem jen k dorážejícímu De Azevedovi na nohu. Máme teď trošku smůlu, že inkasujeme z takových … však vy víte. Musíme se držet toho, že jsme takto náročný zápas zvládli. Na Spartu je to sice málo, ale momentálně se musíme odrazit od takových zápasů.

Mohla by dnešní výhra konečně být ta, od které se Sparta odrazí k delší vítězné šňůře?

O tom, jestli a kdy se zvedneme, všichni hovoří. Mluvíme o tom v kabině, vy novináři o tom píšete a nám se zatím příliš nedaří, abychom se trvale zvedli jak herně, tak výsledkově. Vyhrajeme v Jablonci, načež vypadneme v poháru, dneska s obtížemi vyhrajeme… Je to opravdu těžké. Všichni do toho dáváme maximum, od trenéry až po kustody, ale zatím nám to neklape. Kvalitu na to máme extrémní, ale zatím se to holt neprojevuje v zápasech.

Nepadla na kabinu určitá deprese?

Depresí bych to určitě nenazýval. Nejsme nemocní, nikdo neumřel, nám to teď jednoduše nejde. Jenže i o tom je fotbal. Na Spartě se delší dobu čeká na titul a my, co jsme tu delší čas, si tu odpovědnost uvědomujeme. Asi to ještě potřebuje nějaký čas. Já jsem se také dlouho aklimatizoval, když jsem přestoupil do Turecka. Pro zahraniční kluky to není jednoduché, pomalu každý tu ví, kolik berou a kolik stáli. My se na ně spoléháme, jenže jim se prozatím nedaří, bohužel. Zřejmě to ještě bude nějakou dobu trvat.

 

 

 

 • David Bičík
 • David Bičík
 • David Bičík
 • David Bičík
 • David Bičík a Lukáš Štetina

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři