AC Sparta Praha

Zápas s Duklou odložen

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

29. 2. 2016 | 18:37zpět na seznam novinek

Pondělní ligový zápas v rámci 19. kola SYNOT ligy mezi Duklou a Spartou byl odložen. Oba týmy sice absolvovaly na Julisce rozcvičku i veškeré přípravy na zápas, ale krátce před výkopem rozhodčí rozhodli o jeho odložení kvůlil nezpůsobilému terénu.

Hráči Sparty i Dukly vyběhli k rozcvičce před pondělním zápasem již za vydatného sněžení a hřiště se postupně zahalilo sněhem. Ve chvíli, kdy už se ochozy stadionu plnily diváky, provedli rozhodčí poslední kontrolu hřiště včetně odskoku míče.

Krátce poté bylo oznámeno všem přítomným, že terén není způsobilý hře a vzhledem k nepřestávajícímu sněžení bylo utkání odloženo.

O náhradním termínu budou kluby jednat společně s FA ČR. Hned, jak se jej dozvíme, budeme vás o něm informovat.

„Nedokázali bychom ochránit zdraví hráčů, což je jeden z našich hlavních úkolů. Terén nebyl způsobilý,“ řekl po utkání hlavní rozhodčí Tomáš Kocourek.

„Naprosto správné rozhodnutí. Nejdůležitější je ochrana zdraví hráčů, což rozhodčí hlídají nejen při soubojích, ale i při takové situacích, která tady dneska nastala. Na tomhle terénu je riziko zranění mnohem větší,“ řesouhlasil delegát zápasu Miroslav Tulinger.

Sparťanští hráči se po návratu na Letnou ještě vrátili k tréninku v posilovně či k běhání schodů na hlavní tribuně.

"Rozhodčí rozhodli správně, protože to s fotbalovým terénem nemělo nic společného. V první řadě šlo o zdraví hráčů, takže rozhodl zdravý rozum,“ řekl sparťanský kouč Zdeněk Ščasný. „Nevnímám to jako komplikaci, ale dívám se na to tak, že máme náročný program a na Julisce by se dnes mohl kdokoliv zranit, takže by nám chyběl do dalších zápasů,“ dodal.

 

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři