Z Karviné s bodem

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

12. 5. 2017 | 22:00zpět na seznam novinek

Sparťané v Karviné sahali po výhře, nakonec ze Slezska vezou pouhý bod. Skóre ve druhém poločase otevřel Michal Kadlec, domácí srovnali na konečných 1:1 díky Holíkovi.

Do sestavy se po karetním trestu vrátil Josef Šural, příjemným překvapením byl však návrat Václava Kadlece a především Martina Frýdka, oba začali na střídačce.

V prvním poločase se ukázali především brankáři. David Bičík hned v první minutě vytáhl chytrý lob Budínského, na druhé straně Laštůvka zlikvidoval nebezpečné pokusy Konatého a Vatajelua. Úvodní branku nepřinesl ani závar před Bičíkem ze samého závěru prvního dějství.

Po dobře odvedené práci se ve druhém poločase brankáři tolikrát do akce nedostali. Laštůvka pohotově lapil přímý kop Vatajelua, na druhé straně Bičík stačil vyběhnout a zneškodnit šanci Puchela.

Domácí brankář byl bezmocný až v 71. minutě, kdy David Lafata hlavičkoval po rohovém kopu a jeho pokus dorazil Michal Kadlec zblízka do sítě.

Inkasoval však i David Bičík, kterého po Janečkově pasu před branku překonal v 83. minutě Holík, a tak Sparta z Karviné odjíždí s jediným bodem.

MFK Karviná – AC Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 83. Holík - 71. M. Kadlec

ŽK: Janečka - Lafata

Karviná: Laštůvka – Moravec, Jovanovič, Hošek, Kalabiška – Dressler (90. Lingr), Budínský, Weber (74. Janečka), Panák, Puchel (63. Holík) – Wágner.

Sparta: Bičík – Karavaev, Holek, M. Kadlec, Hybš – Vácha, Sáček – Konaté (87. V. Kadlec), Lafata, Vatajelu (80. Zahustel) – Šural.

Rozhodčí: Julínek – Dobrovolný, Pochylý.

Diváci: 4833.

• 12. 5. 2017 MFK Karviná - AC Sparta Praha 1:1