Z Jihlavy bez bodů

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

15. 4. 2017 | 22:06zpět na seznam novinek

Sparta v Jihlavě začala aktivně, jenže své šance nedokázala proměnit. Jihlavským stačila jediná, a sparťané tak na Vysočině podlehli 0:1.

Do stoperské dvojice se vrátil Lukáš Mareček, který uprostřed hřiště přepustil místo Váchovi a Michala Kadlece odsunul na levý kraj obrany. Matěj Hybš se tentokrát do základní sestavy nevešel.

Domácí výběr zvolil defenzivní taktiku a sparťany tak čekalo dlouhé dobývání jihlavské branky. Nejprve žádný ze sparťanů nedosáhl na ostrý Karavaevův centr, hlavičky Michala Kadlece a Davida Lafaty v dalším průběhu první půle zamířily těsně mimo Hanušovu branku.

Druhý poločas však pro Spartu začal tím nejhorším možným způsobem. Vaculík vystihl sparťanskou rozehrávku a před prázdnou brankou našel volného Ikauniekse, který se nemýlil.

O to obtížnější obléhání jihlavského vápna bylo. Nejblíže vyrovnávací brance byl Michal Kadlec, který se před Hanušem zjevil po standardce zcela nehlídaný, jenže svou hlavičku poslal nad. Sparta tak z Jihlavy odjíždí bez bodů.

FC Vysočina Jihlava - AC Sparta Praha 1:0 (0:0)

Branky: 47. Ikaunieks

ŽK: Karavaev, Vácha, Šural

Jihlava: Hanuš – Vaculík, Krejčí, Rosa (11. Zoubele), Urdinov – Fulnek, Hronek, Štěpánek, Batioja (90. Popovič) – Dvořák, Ikaunieks (79. Rabušic).

Sparta: Koubek - Karavaev, Mareček, Holek, M. Kadlec - Vácha, Sáček - Šural, Lafata, Konaté (76. Holzer) - Pulkrab (46. Zahustel).

Rozhodčí: Marek - Mokrusch, Antoníček.

Diváci: 4101.