Vysoká výhra na úvod

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

9. 1. 2018 | 14:19zpět na seznam novinek

Na úvod zimní přípravy sparťanský A-tým porazil Táborsko 7:2. V prvním poločase přitom prohrával už 0:2, ale i díky hattricku Václava Drchala ve druhé půli nakonec dokázal přesvědčivě zvítězit.

Hosté udeřili už po dvou minutách hry, kdy po zaváhání defenzivy odkopl Štetina míč pouze k dobíhajícímu Vozihnojovi, který střelou do prázdné branky otevřel skóre.

Pro Táborsko šlo však pouze o ojedinělý útočný výpad, sparťané po inkasované brance ihned převzali iniciativu. Jenže velké šance Ben Chaima, Juliše, Néstora a Karavaeva zůstaly nevyužity, zatímco na druhé straně v 26. minutě nečekaně udeřil znovu Vozihnoj a hosté vedli už o dvě branky.

Sparťané však do konce prvního poločasu přeci jen dokázali vyrovnat. Nejprve se po kolmici za obranu prosadil Tal Ben Chaim a tři minuty na to povedenou ranou z dálky srovnal skóre Lukáš Juliš.

Ve druhé části už sparťané zcela dominovali a jejich kanonádu nastartoval Václav Drchal, který krátce po přestávce nahradil zraněného Eldara Ćiviće.

Osmnáctiletý útočník nejprve dorazil do sítě centr Srdjana Plavšiće a svou premiérovou trefu v A-týmu při svém debutu zaznamenal pouze minutu po svém nástupu na hřiště.

Talentovaný střelec ale stále neměl dost. O čtyři minuty později dorazil do sítě míč, který se k němu odrazil po Lafatově souboji s obráncem, a svůj hattrick završil chvíli na to, když z brejku obešel brankáře a zakončil do prázdné branky – to vše Drchal stihl pouze po deseti minutách na hřišti!

Poslední dva zásahy zaznamenal David Lafata, když v góly proměnil přesné pasy Srdjana Plavšiće z pravé strany. Sparta tak v úvodním zápase zimní přípravy porazila Táborsko 7:2.

AC Sparta Praha - FC MAS Táborsko 7:2 (2:2)

Branky: 32. Ben Chaim, 35. Juliš, 53., 57. a 62. Drchal, 75. a 72. Lafata - 2. a 26. Vozihnoj.

ŽK: Kulhánek

Sparta: Bičík (46. Vorel) - Karavaev, Hovorka (46. Kaya), Štetina (46. Costa), Vatajelu - Mavuba (46. Kulhánek), M. Frýdek (46. Sáček) - Plavšić (81. Dao), Néstor (81. Mustedanagić), Ben Chaim (46. Ćivić, 52. Drchal) - Juliš (46. Lafata).