Výhra nad Vltavínem

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

25. 1. 2018 | 16:22zpět na seznam novinek

Mezi přípravnými kempy ve Španělsku sehráli sparťané přátelské utkání proti Loko Vltavín, soupeři z ČFL, kterého porazili 3:0.

Do zápasu nastoupila Sparta s mladičkým kapitánem Václavem Drchalem. V úvodu prvního poločasu se obě mužstva rozehřívala a první větší šance přišla až ve 20. minutě, kdy na centr Vatajelua o kousek nedosáhl Plavšić. Celý první poločas byl míč častěji pod kontrolou sparťanské jedenáctky, avšak bez finální příhrávky.

Nejblíže vstřelení branky byli domácí ve 30. minutě, kdy Kulhánek vyslal Drchala, ten posunul na Lafatu, kterého vychytal skvělým zákrokem Koblenc. Už v první půlce došlo ke dvěma střídáním. Drchala nahradil Mustedanagić a krátce před pauzou zůstal na zemi Vataleju po souboji s Abenou. Rumunského záložníka vystřídal Frýdek.

Do druhé části zápasu vyběhl s kapitánskou pásku Nicolae Stanciu a odbyl si svou premiéru v rudém dresu. Ihned se představil nebezpečnou střelou z dálky, která skončila na břevně. Společně s novou posilou na hřiště nastoupil Šural se Zahustelem.

V 55. minutě sklepl centr pod sebe Zahustel a Šural nekompromisně zakončil. Jedna nula.

Do další šance se o deset minut později dostal Ben Chaim. Ani nadvakrát neprostřelil Koblence. Trenér Stramaccioni hýbal ve druhém poločase se sestavou. Na hřiště se postupně dostali Ben Chaim, Boula, gólman Vorel a dorostenec Patrák.

Věrné fanoušky odměnili domácí dvěma totožnými akcemi v závěru utkání. V 88. minutě našel Stanciu ve vápně Ben Chaima, ten si zasekávačkou poradil s obráncem a navýšil skóre na 2:0. Hned o minutu později v brejkové situaci vyzval Stanciu izraelského ofenzivního hráče znovu. Nemýlil se ani podruhé a připsal si již pátý gól v přípravných zápasech.

Sparťané tak v přestávce mezi španělskými soustředěními porazili Loko Vltavín 3:0.

AC Sparta Praha 3:0 (0:0) Loko Vltavín

Branky: 55. Šural, 88. a 89. Ben Chaim

Sestava: Bičík (73. Vorel) – Karavaev (46. Zahustel), Kaya (70. Boula), Štětina (46. Stanciu), Kadlec M. (82. Patrák) - Plavšić, Sáček, Kulhánek, Vatajelu (44. Frýdek) – Lafata (46. Šural), Drchal (32. Mustedanagić, 58. Ben Chaim)