AC Sparta Praha

Výborný začátek, na konci zklamání ze ztráty bodů

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

15. 4. 2018 | 20:29zpět na seznam novinek

Sparťanský tým nedokázal udržet dvougólové vedení na hřišti Viktorie Plzeň, když inkasoval po dvou rohových kopech a utkání skončilo remízou 2:2. Trenér Pavel Hapal byl po zápase zklamaný ze ztráty dvou bodů a neubránění standardních situací.

„Pocity oproti derby jsou rozdílné v tom, že jsme nepropadli v závěru zápasu. Bohužel jsme inkasovali dva góly ze standardních situací, které jsme měli ubránit. Není to jen o výšce hráčů. Když si vezmete Plavšiće, který dokáže vyhrát hlavičku ve hře, ale při inkasovaných gólech to bylo o celkovém chování hráčů při standardní situaci,“ uvedl trenér Hapal na tiskové konferenci po zápase.

„Buď musíme hráče naučit, jak bránit standardní situace, nebo musí dojít k nějakým změnám. Na můj vkus měli oba hráči až moc jednoduché skórovat po rohu.“

„Chtěli jsme samozřejmě vyhrát, jsme zklamaní a beru to jako ztrátu, protože chci vyhrát každý zápas. Plzeň v závěru byla dost otevřená, mohli jsme je potrestat z protiútoků, měli jsme na to, ale chyběl nám trochu klid ve finální fázi,“ pokračoval trenér.

„Myslím, že jsme hráli směrem dopředu velmi slušně. Změna byla i v našem výkonu ve druhém poločase, to mi udělalo radost, ale jak už jsem řekl, měli jsme zachovat větší klid při řešení protiútoků.“

„Zápas se vyvíjel výborně, kontrolovali jsme hru, ale domácí se dostali do tlaku díky standardním situacím. Chtělo to jen vyřešit určité situace lépe,“ uvedl kouč, jenž poslal v závěru na hřiště i Jonathana Biabianyho, který nastoupil poprvé od podzimní části.

„Biabiany vypadal dobře v tréninku, je to rychlostní typ a věřili jsme, že bude platný svou rychlostí v závěru na unavenější hráče domácích. To se i potvrdilo, jen je škoda, že se mu nepodařilo v jedné situaci lépe přihrát, mohl z toho být gól. Bylo to z mého pohledu logické střídání,“ uvedl kouč, jenž byl rád i za to, že se prosadil Václav Kadlec.

„Václav Kadlec krásně zavřel přihrávku při prvním gólu, věřím, že ho tento gól nakopne a bude hrát v dalších zápasech ještě lépe.“

„Myslím, že oba týmy chtěly vyhrát. Divákům se také asi mohl zápas líbit, ale oba trenéři jsme určitě zklamaní.“

 

 

 • Pavel Hapal
 • Pavel Hapal
 • Pavel Hapal

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři