Vybojovaná remíza

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

12. 7. 2017 | 20:00zpět na seznam novinek

Po porážce s Dynamem sparťané remizovali s druholigovým německým Ingolstadtem 2:2 i přesto, že trenér Stramaccioni nechal velkou část opor odpočívat a do utkání nasadil mladíky z juniorky.

Ti se představili v dobrém světle – v základu nastoupil Špaček se Svátou, později se přidali i Pavlík, Dao, Traoré a v závěru i Čmelík.

Ingolstadt v úvodu zápasu diktoval tempo a po dvanácti minutách se ujal vedení, když Koubek nedosáhl na Moralesovu přízemní ránu zpoza vápna.

Ofenzivní hráči Gau s Kutschkem zlobili i nadále, ale Tomáš Koubek odolal. Naopak se prosadili sparťané, když Srdjan Plavšić využili chyby v rozehrávce Ingolstadtu a svou první brankou za Spartu vyrovnal.

Po deseti minutách hry v druhé části šel německý tým do vedení znovu, když Piško fauloval ve vápně a s nařízeným pokutovým kopem si poradil Čolak.

Ten mohl dokonce i zvýšit, ale David Bičík byl proti, stejně jako proti nebezpečnému pokusu Watanabeho.

Poslední slovo tak patřilo znovu sparťanům. Karavaev odcentroval zprava a našel Marca Janka, který nastoupil do svého prvního zápasu za Spartu. Rakouský útočník ale na soupeřova brankáře nevyzrál, jenže Ondra Zahustel byl z dorážky úspěšný a stanovil závěrečné skóre.

AC Sparta Praha – FC Ingolstadt 04 2:2 (1:1)

Branky: 31. Plavšić, 83. Zahustel - 12. Morales, 55. Čolak

Sestava Sparty: Koubek (46. Bičík) – Zahustel, Piško, Sváta (46. Vatajelu), Ćivić – Matoušek, Špaček – Vukadinović (20. Pavlík, 64. Traoré, 81. Čmelík), Plavšić (59. Karavaev), V. Kadlec (85. Dao) – Juliš (68. Janko).