AC Sparta Praha

Věřím, že reprezentační pauza nám pomůže

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

17. 3. 2017 | 23:04zpět na seznam novinek

Sparťanští fotbalisté v prvním utkání pod vedením nového trenéra Petra Rady nevyzráli na Zlín a na Letné remizovali 0:0. Nový hlavní kouč letenského klubu po zápase litoval neproměněných šancí v druhém poločase a věří, že během reprezentační přestávky se dá tým dohromady i po zdravotní stránce.

„Představovali jsme si, že první poločas bude lepší. Prvních dvacet minut ještě šlo, ale pak jsme se ze hřiště vytratili a přečkali jsme dvě velké šance soupeře. Bohužel jsme v druhé půlce nevyužili vlastní šance. Musíme zachovat více klidu a vyřešit ty situace lépe,“ uvedl Petr Rada.

„Myslím, že problémy jsou všude. Pracovali jsme čtyři dny společně zodpovědně. Zlín je kvalitní tým, ale i přesto si myslím, že takový zápas by se měl dotáhnout do vítězného konce. Neměli jsme bohužel útočníka, který by hru oživil, v tomto nás limitují zranění,“ řekl Rada.

„Hráči jsou od toho, aby hráli a nevšímali si, co se děje na tribuně. Myslím, že je to neovlivnilo,“ uvedl Rada.

„Nebudu hodnotit konkrétní hráče. S Václavem Kadlecem, ale i s ostatními hráči budu mluvit, protože tým není očividně v pohodě a je potřeba se dostat do lepší psychické pohody,“ pokračoval.

„Michal Kadlec je zkušený hráč, takže jsme se rozhodli pro něj i s ohledem na to, že David Lafata ani Mario Holek nebyli v základní sestavě. Mario nakonec šel do hry kvůli tomu, že Lukáš Mareček musel střídat kvůli zdravotním problémům,“ prozradil Rada.

„Do derby nebude k dispozici Michal Kadlec kvůli kartám. Co se týče zraněných, tak někteří hráči by se měli zapojit do přípravy. Matěj Pulkrab, snad také David Lafata a Costa by měl jít na další vyšetření. Horší je situace kolem Lukáše Juliše, který k dispozici zřejmě nebude, a uvidíme, jak to bude s Lukášem Marečkem,“ uvedl Rada.

„Rád bych viděl zpět v sestavě Costu, jehož důraz by nám mohl pomoct. Hlavně by nám ale prospělo, kdyby se dali dohromady útoční hráči. Rád bych se s hráči zaměřil během reprezentační přestávky na defenzivní standardní situace, protože i proti Zlínu jsme mohli inkasovat právě ze standardky. Věřím, že reprezentační pauza nám pomůže,“ řekl Rada.

„Starší hráči jsou v takové situaci hodně důležití, protože na sebe musí vzít zodpovědnost. I proto si myslím, že nám hráči jako Costa nebo Lafata hodně chybí. Máme na to čtrnáct dní, abychom dali tým zpátky do formy,“ dodal Rada.

 

 

 • Petr Rada
 • Petr Rada
 • Petr Rada
 • Petr Rada

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři