AC Sparta Praha

Věci se obracejí k lepšímu

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

14. 11. 2017 | 14:12zpět na seznam novinek

Marc Janko se v posledních utkáních začal pravidelněji dostávat do sestavy a – co je důležitější – také střílet góly. Nyní rakouský střelec věří v lepší zítřky jak pro sebe, tak pro celý tým.

Janko na Letnou přišel s vizitkou elitního střelce, kterou však v úvodu sezony nedokázal naplňovat a na delší dobu vypadl ze sestavy. Nastoupil sice ve třech srpnových ligových zápasech, pak se ale na hřiště nepodíval víc než dva měsíce.

„Psychicky to pro mě nebylo jednoduché. Pochopitelně, když přijdeš do nového klubu, chceš hrát a pomáhat týmu. Z mnoha důvodů tady mé angažmá nezačalo tak, jak jsem si představoval, ale jsem šťastný za to, že se věci obracejí k lepšímu,“ říká spokojeně Janko.

Obrat k lepšímu je skutečně znatelný a Marc sbírá jak minuty na hřišti, tak branky. Trefil se ve svém prvním zápase po „návratu“ v poháru proti Baníku a na půdě Zlína zaznamenal také svůj první gól v české nejvyšší soutěži.

„Vždycky je mnohem větší zábava, když jsi součástí týmu a každý víkend také obecně celého procesu přípravy na zápas. Jsem rád, že to konečně vypadá, že jsem znovu plnohodnotnou a platnou součástí kádru, a že to čekání skončilo,“ říká Marc.

Své střelecké konto ve Spartě rakouský střelec otevřel v pohárovém duelu proti Baníku Ostrava. Duel se pomalu, ale jistě blížil ke svému konci, když Janko využil centr ze strany a přesnou hlavičkou poslal zápas do prodloužení.

„Vlastně jsem ani nevěděl, zda ten první gól slavit, když přišel až na konci října. To samo o sobě mi pochopitelně radost nedělalo, ale je fakt, že po té delší absenci to každopádně hezký pocit byl. Přestože gól nakonec nevedl k postupu do dalšího kola, byl to dobrý krok směrem k tomu, abych se trenérovi víc ukázal,“ popisuje svou premiérovou trefu za Spartu.

A Stramaccioni skutečně Jankovi další šanci dal. V následném ligovém zápase Rakušan odehrál druhý poločas a ve Zlíně znovu jako žolík dokonce skóroval, když z bezprostřední blízkosti dorazil hlavičkový pokus Josefa Šurala. Bohužel, k pozitivnímu výsledku Jankova trefa číslo dvě ani tentokrát nevedla.

„Věřím, že v těch nadcházejících zápasech už to konečně vyjde. Samozřejmě, vždy záleží na trenérovi, zda do nich vůbec nastoupím, ale čekám na svou šanci a jsem připravený trenérovi ukázat, že na mě ukázal právem,“ říká přesvědčeně Marc, kterému sílu do boje o základní sestavu dodávají i reakce sparťanských fanoušků, kteří ho při střídání na trávníku vítají potleskem – třeba tak, jako poprvé v pohárovém zápase s Baníkem.

„Bylo hezké vidět, že mi fanoušci při tom všem pořád věří. Té reakce v poháru jsem si všiml a udělala mi velkou radost,“ děkuje střelec fanouškům.

Marc věří, že vzestupnou tendenci bude nyní mít jak jeho počet minut na hřišti, tak stav střeleckého konta a především - bodový zisk týmu.

„Vlastně od samého začátku mi bylo jasné, že to nebude fungovat hned. Ve velkém klubu jako Sparta je ale nevýhodou, že na postupné změny není tolik času vzhledem ke každoročním vysokým očekáváním. Věřím ale, že se v posledních týdnech zvedáme, teď toho jen musíme využít,“ dodává Marc.

 

 

 • Marc Janko
 • Marc Janko
 • Marc Janko
 • Marc Janko
 • Marc Janko a Lukáš Štetina
 • Marc Janko
 • Marc Janko

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři