Vatajelu trefil postup

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

20. 9. 2017 | 20:11zpět na seznam novinek

Letenský tým po nedělní prohře v derby cestoval do Znojma na zápas třetího kola MOL Cupu. Díky gólu Bogdana Vatajelua z prvního poločasu vyhrála Sparta 1:0 a postupuje do dalšího kola pohárové soutěže.

Sparťanský realizační tým včele s hlavním trenérem Andreou Stramaccionim udělal pro středeční zápas 3. kola MOL Cupu v sestavě hned několik změn. Do sestavy se vrátili Karavaev, Štetina či Michal Sáček. Po zdravotních problémech nastoupil také Srdjan Plavšić a na levém kraji obrany Eldar Ćivić. Kapitánem byl Josef Šural a po dlouhém zranění byli na střídačce připraveni Christian Frýdek a Néstor.

První dvě příležitosti si oba týmy vypracovaly ze stran. Nejprve nikdo ze sparťanů netrefil centr Karavaeva, o chvíli později centroval z pravé strany domácí Teplý, ale sparťané míč z vápna nakonec odvrátili. Domácí se dostali do solidní příležitosti i v sedmnácté minutě, kdy dobře rozjetý protiútok zakončoval Antonín Růsek, ale Lukáš Štetina jeho střelu stačil ve skluzu zablokovat.

Povedenou střelou se prezentoval v jednadvacáté minutě Lukáš Mareček, jenž zahrával přímý kop po faulu na Václava Kadlece, domácí brankář Veselý ale Marečkovu prudkou ránu pod břevno vyrazil.

Sparťané se ujali vedení v 26. minutě, kdy si nejprve Václav Kadlec seběhl na střed hřiště, aby pomohl s rozehrávkou a po následném centru Mavuby si Vatajelu ve vápně zasekl míč kolem obránce a pravačkou prostřelil brankáře - 1:0 pro Spartu.

Zkraje druhého poločasu se dostal k míči v pokutovém území domácí Teplý, ale prudkou střelou trefil jen Dúbravku, který včas vyběhl a nebezpečnou střelou vyrazil.

V dalším průběhu druhého poločasu nabídl zápas hodně osobních soubojů, ale velmi málo brankových příležitostí. Do hry naskočili také Mandjeck a Biabiany, kteří nahradili Plavšiće s Mavubou.

Domácí se v závěru zápasu dostali do tlaku, nakopávali často míče do sparťanského vápna a Dúbravka musel jednou daleko za vápno vyhlavičkovat míč před domácím hráčem, sparťané ale nakonec těsné vedení uhájili.

1.SC Znojmo – AC Sparta Praha 0:1 (0:1)

Branky: 26. Vatajelu

ŽK: Cihlář, Růsek - Sáček, Mandjeck, Mareček

Znojmo: Veselý - Svozil, Mezlík, Cihlář, Meshchaninov - Javůrek (76. Štrombach), Helísek, Lacko, Růsek (61. Hladík) - Teplý, Šamánek (84. Njire).

Sparta: Dúbravka – Karavaev, Mareček, Štetina, Ćivić – Sáček, Mavuba (68. Biabiany) – Šural, Plavšić (62. Mandjeck), Vatajelu (81. Zahustel) – V. Kadlec.

Rozhodčí: Marek - Antoníček, Myška.

Diváci: 3100.

• 20. 9. 2017 1. SC Znojmo - AC Sparta Praha 0:1