Tři góly, čisté konto a výhra

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

3. 2. 2018 | 13:01zpět na seznam novinek

Tři góly, čisté konto a výhra 3:0. Sparťané na soustředění ve Španělsku vyhráli i druhý zápas, když se po bezbrankovém prvním poločase prosadili v druhé půli třikrát díky Zahustelovi, Ben Chaimovi a Lafatovi.

Ke svému prvnímu zápasu v dresu Sparta, navíc s kapitánskou páskou, nastoupil záložník Guélor Kanga. Naopak do utkání nezasáhli Florin Nita, Semih Kaya, Costa, Jan Pavlík, Mihailo Ristić, Václav Drchal či Youssouf Dao, kteří nebyli v nominaci k zápasu.

Do první střelecké příležitosti se dostal soupeř, když Mavuba neudržel míč na středu hřiště, ale Senwenovu střelu vyrazil pozorný David Bičík a následná dorážka skončila daleko od branky.

Sparťané se dostávali sice k centrům, ale většina z nich končila na pozorných obráncích soupeře. Když už se dostal Stanciu ke střele, tak jeho pokus obránce zablokoval a ve čtyřiadvacáté minutě po zpětné přihrávce Kadlece střelu Kangu vyrazil brankář Xiaofeng.

Devět minut před přestávkou měli sparťané roh, Stanciu poslal vysoký centr na hranici penalty a nejvýše vyskočil Zahustel, ovšem jeho míč po jeho hlavičce se odrazil od břevna zpět do hřiště.

První gól zápasu padl pět minut po změně stran. Soupeř nejprve odvrátil centr z levé strany, ale Kanga získal odražený míč, přihrál Zahustelovi, který napálil míč do sítě!

O devět minut později sparťané vedli již o dvě branky. Soupeř pokazil rozehrávku na polovině hřiště, Ben Chaim sebral míč, obešel obránce a technicky obstřelil brankáře – 2:0.

Po druhém gólu došlo k hromadnému střídání, kdy na hřišti ze základní sestavy zůstali pouze Stanciu, Štetina a Frýdek, který se přesunul na pravou stranu obrany.

Devět minut před koncem zápasu soupeř zahrál na vlastní polovině míč do autu. Ćivić jej rychle vrátil do hry, Vatajelu neváhal a levačkou poslal centr před branku, kde si míč našel David Lafata a přesnou hlavičkou zvýšil na 3:0!

V závěru si soupeř dal málem ještě vlastní gól, ale nakonec zůstalo skóre 3:0! Další utkání ve Španělsku je na programu ve středu 7. února proti Spartaku Moskva.

AC Sparta Praha – Hebei China Fortune FC 3:0 (0:0)

Branky: 50. Zahustel, 59. Ben Chaim, 81. Lafata

Sparta: Bičík (62. Vorel) – Zahustel (62. Ćivić), Štetina, Hovorka (62. M. Kadlec), M. Frýdek - V. Kadlec (62. Plavšić), Mavuba (62. Kulhánek), Stanciu (73. Mustedanagić), Kanga (62. Sáček), Ben Chaim (62. Vatajelu) – Šural (62. Lafata).

Hebei: Xiaofeng - Ning, Xiaoguang, Xuesheng, Senwen, Jie, Wenyang, Shiwei, Wenjun, Hao, Tang.