Těsná porážka

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

31. 1. 2016 | 18:48zpět na seznam novinek

V druhém herním testu na soustředění ve Španělsku Sparta podlehla loňskému finalistovi Evropské ligy Dněpru Dněpropetrovsk 0:1.

Proti svému bývalému klubu se od začátku postavil Mario Holek a další sparťan, který dříve hájil barvy ukrajinského týmu, Ondřej Mazuch, usedl pouze na tribunu. Na druhé straně se v prvním poločase představil český brankář Jan Laštůvka.

Oba týmy nejprve zahrozily z ofsajdů, než přišly první skutečné šance. V největší příležitosti Ukrajinců Fedetskiy tečoval standardku z pravé strany jen těsně nad Bičíkovu branku, na druhé straně pálil Juliš mezi nohama obránce vedle branky soupeře.

Druhý poločas přinesl mnohem více šancí. Nejdříve Lukchevyche vychytal z brejku Bičík, na druhé straně Martin Frýdek nejprve z dobré pozice pálil do obránce a poté z otočky trefil tyč branky ukrajinského celku.

Dobrou příležitost měl i Fatai, který sice po Costově pasu obešel brankáře, jenže se dostal do příliš ostrého úhlu a jeho pokus zastavil na brankové čáře obránce. A tak udeřilo na druhé straně. Míč se po střele zpoza vána odrazil k volnému Zozuliovi, který zblízka otevřel skóre.

Závěr utkání už byl díky nepřesným sudím rozkouskovaný, přesto byly šance vidět na obou stranách. Úspěšní nebyl Politylo, ani na druhé straně Juliš. Sparťanům se dokonce v samém závěru podařilo vyrovnat, jenže rozhodčí branku k jejich nelibosti neuznali.

AC Sparta Praha – Dněpr Dněpropetrovsk 0:1 (0:0)

Branka: 75. Zozulia

ŽK: Holek

Sparta: Bičík – Zahustel, Brabec, Holek, Costa – Konaté (66. Juliš), Vácha (46. Mareček), Frýdek (66. Jiráček), Dočkal, Šural (46. Krejčí) – Juliš (46. Fatai).