Šuralova generálka

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

7. 2. 2016 | 16:45zpět na seznam novinek

Spartě závěrečný zimní test vyšel, na Letné před dvěma tisícovkami diváků porazila Žilinu 4:2. Největší zásluhu na tom měl Josef Šural, který dvě branky dal a na jednu přihrál.

Zdeněk Ščasný do posledního přípravného utkání zimy nasadil dvě posily, Šurala se Zahustelem, třetí z nich, Ondra Mazuch, zůstal jen na střídačce. Chyběl pouze zraněný kapitán David Lafata.

Hned v první minutě mohl zahrozit Krejčí, ale po dobré kolmici z úhlu vypálil jen slabě doprostřed branky, a tak se slova ujali hosté. Nejprve Paur tečoval míč po Zahustelově nepodařeném odkopu těsně vedle, poté Bénes z voleje pálil těsně mimo.

Sparťané se začali prosazovat až později. Nejprve Martin Frýdek dělovkou po Fataiově sklepnutí jen těsně minul branku, poté Šural hlavičkou přinutil hostujícího brankáře Volešáka k výtečnému zákroku.

Góly padaly až v poslední desetiminutovce prvního poločasu. Nejprve Šural našel přesným pasem před brankou Krejčího, který nekompromisní střelou pod břevno otevřel skóre, jenže hosté díky Paurově lobu o minutu později vyrovnali. V posledních vteřinách první půle ale Krejčí přesným centrem našel Pepu Šurala, který hlavou poslal Spartu do vedení znovu.

Zimní posila byla při chuti i v druhém poločase. Nejprve Pepa technickou střelou mířil do horního rohu branky, radost mu však zkazil výtečný zákrok brankáře Volešáka. Když mu ale Zahustel sklepl před prázdnou branku standardku Dočkala, vedla Sparta už o dvě branky.

Závěrečnou treful přidal krátce nato Bořek Dočkal, který napřáhl z hranice vápna a na jeho přízemní střelu brankář Volešák reagovat nestihl. Konečnou podobu pak výsledku dal Nermin Haskič povedenou střelou z rohu vápna.

AC Sparta Praha - MŠK Žilina 4:2 (1:1)

Branky: 36. Krejčí, 45., 63 Šural, 67. Dočkal - 38. Paur, 87. Haskič

Sparta: Bičík - Zahustel, Brabec (66. Mazuch), Holek, Costa - Šural (73. Konaté), Dočkal, Mareček (46. Vácha), Frýdek (69. Jiráček), Krejčí (46. Matějovský) - Fatai (46. Juliš).

Žilina: Volešák - Mbah (76. Hlohovský), Káčer, Paur, Jánošík (66. Haskič), Špalek, Pečovský, Mazáň, Vavro (73. Michlík), Bénes, Králik.

Rozhodčí: Makovička - Benedikt, Novotný.

Diváci: 1923.