Sparťané ve Švédsku

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

29. 3. 2016 | 22:14zpět na seznam novinek

Premiéra v základní sestavě pro Lukáše Marečka i premiéra v dresu seniorského národního týmu pro Jakuba Brabce. Sparťanští fotbalisté nastoupili za reprezentační áčko v přípravném utkání proti Švédsku, kde český výběr remizoval 1:1.

V základní sestavě výběru trenéra Pavla Vrby se tentokrát objevili dva letenští hráči – Ladislav Krejčí a Lukáš Mareček. Pro druhého jmenovaného to byla premiéra v základní sestavě seniorského výběru.

Skóre zápasu otevřel po čtvrt hodině hry Marcus Berg, o dvanáct minut později srovnal Matěj vydra po přihrávce od Tomáše Sivoka.

Láďa Krejčí byl jedním z nejaktivnějších hráčů českého týmu. Po jedné z jeho akcí zakončoval Darida ve velké šanci vedle, ve druhém poločase zase střílel Láďa sám, ovšem nepřesně. Celý zápas sváděl souboje se Salmonssonem, který nakonec zápas pro svalové zranění nedohrál.

Ještě, než uběhla hodina hry, dostali se na hřiště další sparťané – Martin Frýdek, Josef Šural a Jakub Brabec, pro kterého to byla premiéra v seniorském reprezentačním týmu. V 72. minutě skončil zápas pro Lukáše Marečka, kterého nahradil Jakub Rada.

Na poslední čtyři minuty nastoupil také Bořek Dočkal, ale ani jeden z týmů se již střelecky neprosadil a přípravné utkání skončilo remízou 1:1. Sparťanští hráči se budou již ve středu hlásit trenérskému štábu na Letné před odvetou čtvrtfinále MOL Cupu proti Liberci.