AC Sparta Praha

Sparta musí být dominantní

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

13. 2. 2017 | 14:56zpět na seznam novinek

Před startem zimní přípravy byl jmenován hlavní trenérem a společně s ostatním členy realizačního týmu má za sebou zimní přípravné období. Tomáš Požár věří v úspěch v Evropské lize a přeje si, aby byla Sparta dominantní na domácí scéně.

Tomáši, prvním soutěžním zápasem bude utkání Evropské ligy v Rostovu. Jaký cíl má sparťanský tým?

Chceme uspět. Hraje se na dva zápasy a přizpůsobíme tomu taktiku i všechny záměry, které pro zápasy máme. Jsme schopní uspět, i když víme, že proti sobě máme soupeře s velkou silou.

Můžete prozradit nějaké silné či slabé stránky ruského týmu?

Mají velmi dobře organizovanou defenzivní část hry v kombinaci s velmi rychlým přechodem do útoku a ve svém středu má zajímavé hráče, kteří jsou velmi dobře připraveni. Mají sílu jako celek. Já ale věřím, že dokážeme najít zbraně k tomu, abychom na ně vyzráli. To si myslí určitě i oni.

Dá se porovnat tým Rostova s Krasnodarem, se kterým Sparta hrála minulý rok ve stejné fázi soutěže?

Krasnodar i Rostov mají velkou kvalitu. Víme, že jsou silní, přistupujeme k tomu velmi zodpovědně, ale nechci tyto porovnávat, kdo je z nich silnější, protože od zápasů s Krasnodarem už uplynula určitá doba a některé věci se změnily.

Mohou týmu pomoct zkušenosti ze zápasů ve vyřazovací fázi?

Myslím si, že máme dostatečně zkušené hráče, kteří hráli dost zápasů na různých úrovních včetně vyřazovací fáze v minulé sezóně. Nejsme týmem, který by zpanikařil.

Po generálce proti Žilině zaznělo, že nebylo jednoduché získávat informace o Rostovu. Můžete to trochu rozvést? Jak těžké bylo se dostat k informacím o jejich týmu?

Máme určité zdroje a kontakty, které jsme využili, ale nebudu je samozřejmě prozrazovat. Informací máme dostatek, se kterými dokážeme využít, abychom dokázali připravit náš tým na oba zápasy. Pojali to velmi seriózně, a v podstatě je chápu, že se téměř zavřeli před světem a nechtěli nám to ulehčit.

V Rostovu by mělo být v době zápasu deset stupňů pod nulou. Bude se muset tým připravovat jinak i s ohledem na počasí?

Uvidíme až přímo na místě, jaké bude počasí. Osobně věřím, že to nebude problém a nemělo by to bránit tomu, co tam chceme předvést. Karty jsou rozdané, zápas odehrát musíme v jakýchkoliv klimatických podmínkách. Budeme tam o den dřív, jako vždy, potrénujeme ve středu večer a věřím, že se dokážeme aklimatizovat tak, aby to neovlivnilo náš výkon.

Pojede s týmem i Tomáš Rosický?

Ještě na to neumím odpovědět, rozhodneme se v průběhu dalších dnů podle toho, jak se bude Tomáš cítit.

A co další marodi? Budou někteří ze zraněných hráčů k dispozici?

Platí to samé, uvidíme, jestli se něco rapidně nezlepší, ale kádr do Rostova se bude pravděpodobně odvíjet od toho, kteří hráči dostali prostor v generálce.

Po podzimní části sezóny jste říkal, že vedení klubu bude analyzovat příčiny rozsáhlé marodky. Jaké z toho jsou závěry?

Bylo to jedno z nejdůležitějších témat zimní přípravy. Vyhodnocovali jsme úplně vše. Měli jsme náročný program, tým nebyl široký, hráči nerotovali a aspektů bylo víc. Snažíme se nedělat podobné chyby, jako v minulosti. Chceme v Evropské lize pokračovat dál a tomu bude odpovídat i šířka kádru a věřím, že vše bude tentokrát v pořádku.

Jak se jeví po zimní přípravě zimní posily?

Mezi posily řadím i Tiémoko Konatého, který je pro nás okamžitá pomoc. Má velkou kvalitu a může přinést určité prvky, které nám ve hře chyběly. Néstor zná prostředí, takže by měl být okamžitým přínosem. U Bogdana je vidět, že se dostal do nového prostředí a musíme mu dát dostatečný prostor na aklimatizaci.

Co očekáváte od jarní části sezóny? Jaký chcete vidět progres?

Na jaře bych chtěl vidět především tým, který bude vyhrávat každý zápas. (úsměv) Hodně se řešilo, že Sparta nebyla dominantní v závěru podzimu. Zaměřovali jsme se na to v přípravě, abychom byli více aktivní. Je pravda, že potřebujeme začít být dominantní i na hřištích soupeřů, ale hlavně být stoprocentní na domácí půdě. Sparta musí vyhrávat všechny zápasy a být dominantní. Ale jak na tom budeme, ukážou až soutěžní zápasy.

 

 

 

 • Tomáš Požár
 • Tomáš Požár
 • Tomáš Požár a Adam Kotalík
 • David Lafata
 • Tomáš Požár
 • Tomáš Požár

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři