Souhrn zimní přípravy

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

12. 2. 2018 | 9:06zpět na seznam novinek

Fotbalisté sparťanské áčka odehráli během zimního přípravného období šest zápasů, z toho dva v Tréninkovém centru na Strahově. Pět z těchto šesti zápasů letenský tým vyhrál, jedinou prohru zaznamenal až v posledním utkání proti Spartaku Moskva.

První zápas odehráli sparťané 9. ledna na Strahově ještě před odjezdem na úvodní soustředění ve Španělsku. Soupeřem bylo druholigové Táborsko, které na Strahově vedlo již 2:0 díky dvěma gólům Vozihnoje.

Letenský tým ale dokázal skóre postupně otočit a nakonec zvítězil 7:2, přičemž tři branky vstřelil v druhém poločase Václav Drchal.

Na úvodním soustředění byl na programu pouze jeden zápas proti čínskému týmu Tianjin Quanjian FC. A sparťané jej vyhráli 4:1, když se dvakrát prosadil Tal Ben Chaim a po jedné brance přidali David Hovorka a Martin Frýdek.

Mezi soustředěními odehráli letenští fotbalisté zápas s Loko Vltavín. Střelecky se tentokrát prosadil Josef Šural a dvakrát Tal Ben Chaim, jemuž na obě branky přihrál Nicolae Stanciu, který proti Vltavínu odehrál druhý poločas a poprvé se představil v rudém dresu po jeho přestupu z Anderlechtu.

Na úvod druhého soustředění sparťané porazili dánský Aalborg, když otočili z 0:1 na 2:1 díky gólům Šurala se Zahustelem. Druhý jmenovaný se prosadil i proti čínskému celku Hebei China Fortune FC, když otevřel skóre parádní trefou v 50. minutě zápasu. U tohoto gólu si připsal první asistenci Guélor Kanga.

K Zahustelovi se přidali ještě Tal Ben Chaim s Davidem Lafatou a Sparta vyhrála 3:0.

Až poslední zápas přípravy přinesl prohru. Proti Spartaku Moskva si odbyl premiéru ve sparťanském dresu brankář Florin Nita, který ale dvakrát inkasoval. Na úvodní trefu Quincyho reagovali sparťané gólem Václava Kadlece, ale dvanáct minut před koncem zápasu se trefil střídající Melgarejo a zajistil ruskému týmu výhru 2:1.

Nejlepším střelcem přípravy se stal Tal Ben Chaim se šesti góly. Po třech gólech přidali David Lafata a Václav Drchal.

Ondřej Zahustel se prosadil dvakrát, navíc k tomu přidal i čtyři asistence. Stejný počet gólových přihrávek nasbíral i Srdjan Plavšić. Po třech asistencích si připsali také Nicolae Stanciu a Bogdan Vatajelu.