AC Sparta Praha

Sedm gólů pozitivem

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

9. 1. 2018 | 14:26zpět na seznam novinek

Sparťané v prvním utkání nového kalendářního roku zdolali druholigové Táborsko 7:2. Po dvou inkasovaných brankách srovnali skóre ještě do přestávky, v druhém pak přidali dalších pět gólů včetně hattricku osmnáctiletého Václava Drchala.

Asistent trenéra Radoslav Kováč po utkání talentovaného útočníka chválil, na druhou stranu byl ale nespokojený kvůli zbytečně inkasovaným gólům po chybách.

„Po pěti trénincích jsme začali velmi špatně, udělali jsme dvě chyby a dostali jsme dva zbytečné góly, čehož se musíme vyvarovat. Na druhou stranu je dobře, že jsme dokázali vstřelit sedm gólů a doufám, že to týmu pomůže po psychické stránce i přes ty zbytečné dva góly,“ uvedl Radoslav Kováč.

„Václav Drchal je náš buldoček. Je velmi silný, důrazný a rychlý. Vypadá v tréninku velmi dobře. Myslím, že všichni mladí hráči, kteří přišli do přípravy včetně Jirky Kulhánka, jsou oživením pro tým. Je to jen dobře pro mužstvo,“ pokračoval.

„Zatím je velmi brzy říct, zda zůstane Vašek Drchal v kádru pro jarní část, ale pokud bude pokračovat takhle, jako do teď, tak šanci má,“ uvedl Kováč, jen okomentoval také Jiřího Kulhánka a jeho návrat z hostování.

„Jirka Kulhánek vypadá velmi dobře. Sledoval jsem ho už během hostování ve Vlašimi a v Liberci zažil povedený půl rok. Měl by se poprat o post defenzivního záložníka s Riem Mavubou. Je to talentovaný hráč a udělal velký progres v Liberci. I proti Táborsku za poločas ukázal, že je právoplatným členem kádru. Je klidný na míči a dokáže být ve správné pozici během celého zápasu. Na to, jak je mladý, má vysokou herní inteligenci.“

Po prvním poločase vystřídal Tal Ben Chaim, krátce po startu druhé půle i Eldar Ćivić, který nemohl pokračovat kvůli zranění. „Ben Chaim bude určitě v pořádku, Eldar dostal nejspíš koňara, ale doufám, že bude brzy v pořádku,“ řekl Kováč.

„Václav Kadlec začne trénovat ve Španělsku, to samé Pepa Šural. Michal Kadlec nehrál kvůli koňaru z tréninku, ve Španělsku začne i Ondra Zahustel a Martin Dúbravku bude také jistě brzy v tréninku,“ dodal Kováč.

 

 

 

 

 

 • Andrea Stramaccioni a Radoslav Kováč

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři