Rudí proti modrým

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

6. 10. 2017 | 14:27zpět na seznam novinek

Sparťané využili reprezentační přestávku pro tréninkový zápas, při němž poměřily síly výběry nakombinované z hráčů prvního mužstva, juniorky a devatenáctky.

Do hry zasáhlo celkem dvanáct fotbalistů A-týmu, sestavy poté doplnili junioři a zahráli si také Daniel Fišl s Kristiánem Flakem, kteří standardně působí ve výběru do devatenácti let. Netypickou roli si vyzkoušeli také Miroslav Baranek, Daniel Zítka a Luděk Stracený, kteří se na hřišti představili jako rozhodčí.

Zkušenější modrý výběr, skládající se z většiny z hráčů prvního mužstva, měl v utkání navrch, udržoval si územní převahu a záhy začal střílet branky.

V sedmé minutě nejprve Pepa Šural po Vatajeluově centru hlavou nastřelil tyč, krátce nato si na Lafatův dlouhý pas z hloubi pole naběhl Néstor a přesnou střelou ze strany otevřel skóre.

Modří poté využili zaváhání rudého týmu v rozehrávce, Šural přízemní přihrávkou našel před brankou Davida Lafatu, a ten zvýšil na 2:0.

Na druhé straně zahrozil Youssouf Dao, jenže jeho hlavičkový pokus v největší šanci rudých v prvním poločase nemířil přesně, a podobně se dařilo i Néstorovi, který se po Plavšićově vybídnutí efektně vyhnul obránci a trefil břevno.

Další branky přišly až před koncem první půle. Nejdřív Karavaev rozehrál rohový kop nakrátko s Vatajeluem, jehož přesný centr poslal hlavou do sítě Lafata. Poté Plavšić po rychlém protiútoku vyslal do vápna přetažený centr na Marečka, který Bičíka překonal počtvrté.

Druhý, zkrácený poločas už tolik příležitostí nenabídl. David Bičík nejprve ve vyložené šanci vychytal Néstora, který mohl zužitkovat chytrou kolmici Josefa Šurala. Na druhé straně Lafatovi, který si do druhé půle vyměnil tým s Julišem, nesedla střela po Boulově centru z pravé strany a Štorc v brance modrého týmu měl snadnou práci.

„Náš tým je v těchto dnech hodně osekaný, a proto jsme se rozhodli zahrát si jen mezi sebou, společně s mladými hráči. Řadu z nich už znám. Navíc rád udržuji dobé vztahy s akademií a dobrou spolupráci s panem Hřebíkem a trenéry na Strahově. Jsem rád, že máme možnost spolupracovat jako celek, jedna velká rodina,“ uvedl sparťanský trenér Andrea Stramaccioni.

Modří – Rudí 4:0 (4:0)

Branky: 13. Néstor, 19. Lafata, 36. Lafata, 44. Mareček.

Modří: Štorc – Karavaev, Zahustel, Fišl (31. Plavšić), M. Kadlec – Mareček, Mavuba – Néstor, Lafata (46. Juliš), Vatajelu – Šural.

Rudí: Bičík – Tasić, Pavlík, Boula, Čmelík (46. Čajkovský) – Plavšić (31. Fišl), Špaček (55. Flak), Matoušek (46. Palečko), Balvín (46. Traoré) – Dao (46. Novotný), Juliš (46. Lafata).

Rozhodčí: Baranek – Zítka, Stracený.