AC Sparta Praha

Rostov bude diametrálně odlišný

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

11. 2. 2017 | 17:00zpět na seznam novinek

Z remízy se Žilinou nadšený nebyl, ovšem moc dobře ví, že důležitější zápas čeká na letenský tým ve čtvrtek. Michal Kadlec však od zápasu s Rostovem očekává diametrálně odlišný styl hry a věří v dobrý výsledek do domácí odvety.

O vítězství nad Žilinou jste přišli v závěru zápasu, jak generálku hodnotíš?

V generálce jsme pochopitelně chtěli uspět, ideálně neinkasovat. Řekl bych, že s předvedenou hrou můžeme být spokojení, stejně jakou soupeř. Žilina pravidelně předvádí kombinační fotbal, my jsme navíc prostřídali dvě jedenáctky, což pro nás nebylo nejjednodušší. Dnes jsme si chtěli vyzkoušet i nějaké nacvičené akce, ale soupeř nám to příliš nedovolil.  S výhledem na Rostov předpokládám, že budou hrát diametrálně odlišný fotbal. Teprve se ukáže, jak velký test dnešní zápas byl. Důležitější zápas nás čeká ve čtvrtek.

V nohách máš téměř dva měsíce přípravy, jak náročná byla?

První soustředění v Maláze bylo zaměřené na nabírání kondice, taková klasika. Ve Valencii jsme již pracovali na způsobu hry, standardních situacích, s hrou na jednoho či dva útočníky. V tuhle chvíli je na nás, abychom dokázali tyto herní prvky přenést do zápasů.

Rostov zavřel všechny tréninky i přípravné zápasy veřejnosti, jak se na soupeře připravujete?

To je jejich věc, ať to mají klidně zavřené. Podle mě to nerozhoduje, pro nás se nic moc nemění. Soupeře máme načteného i z minulého roku. Video vám sice může napovědět, nicméně v zápase to stejně může být úplně jinak.

V čem se nejvíc bude lišit zápas s Rostovem?

Co mám informace, tak Rostov hraje v defenzivě na pět obránců, pravděpodobně stylem 5 - 3 - 2. Ale víc bych to nerozebíral. Větší taktická příprava nás teprve čeká a já bych, pochopitelně, stejně podrobnější informace nesdělil.

Zarazily tě reakce některých fanoušků vůči Timmymu?

Popravdě jsme s nějakými reakcemi počítali, Timmy nejspíš taky. Ze začátku jsem slyšel pouze pískot, později se ale z druhé tribuny přidalo i tleskání… Já si myslím, že jde o pár zápasů, kde Timmy ukáže, že je platným hráčem a fanoušci ho přijmou. On ví, že udělal chybu a já jsem přesvědčený, že by měl dostat druhou šanci. U nás v týmu s tím nemáme žádný problém a rád bych poprosil fanoušky, aby na něho alespoň nepískali. Jak realizační tým, tak i my hráči, se mu snažíme pomoct a je jenom na něm, jak se s tím teď vypořádá.

Lukáš Mareček s Vencou Kadlecem se během přípravy zranili, jak velká ztráta to je?

Je to škoda jak pro nás, tak pro kluky. Obzvláště pro Vencu, který se ze zranění sotva stihl vrátit. Prognózy jsou všelijaké, tak uvidíme, jak se s tím oba vypořádají. Je to takové klišé, ale bohužel to k tomu patří. Doufejme, že se nejenom oni, ale i Ondra Zahustel, Frýďas nebo Rosa dostanou brzy do hry. Nějaké absence v týmu máme, ale ještě to není tak hrozné, jako vloni.

 

 • Michal Kadlec
 • 11. 2. 2017 AC Sparta Praha - MŠK Žilina 1:1

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři