Reprezentační přestávka je za námi

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

6. 9. 2017 | 10:33zpět na seznam novinek

Sparťané mají za sebou reprezentační přestávku, během níž Letnou opustilo hned devět fotbalistů, kteří se připojili ke svým národním týmům.

ČR „A“ – David Hovorka

Český tým přivítal v Edenu Německo, načež se v Belfastu střetl se Severními Iry. Oba dva zápasy prohrál, ztratil byť teoretickou naději na postup. David se ani v jednom utkání na trávníku neobjevil.

ČR „U21“ – Michal Sáček, Matěj Pulkrab, Jiří Kulhánek

Trenér Vítězslav Lavička dal v přípravném utkání proti Turecku šanci většině nominovaných, a tak si všichni tři hráči Sparty zahráli jeden poločas – Sáček v tom prvním, Kulhánek s Pulkrabem ve druhém. Češi s Turky remizovali 1:1.

Stejného výsledku pak dosáhli i v první kvalifikační bitvě s Běloruskem. Všichni tři sparťané nastoupili v základní sestavě, Matěj Pulkrab hřiště opustil v 60 minutě. Vedení český tým ztratil v nastaveném čase.

Slovensko – Martin Dúbravka, Lukáš Štetina

Naši východní sousedé stále živí šanci na postup na závěrečný turnaj, nicméně se s velkou pravděpodobností budou muset probít přes baráž. Po osmi odehraných kolech jsou druzí s pětibodovou ztrátou na vedoucí Anglii, nepříjemně na ně však se čtrnácti body dotírají Slovinci se Skoty.

Slováci nejprve v domácím prostředí porazili právě Slovince, poté těsně podlehli ve Wembley. Martin Dúbravka vzhledem ke zranění Kozáčika odchytal oba dva duely, Lukáš Štetina se na hřiště nedostal.

Rakousko – Marc Janko

Rakušané v prvním kvalifikačním duelu nastoupili na hřišti Walesu. Utkání rozhodl v 74. Woodburn a porážku svého týmu nedokázal odvrátit ani sparťanský útočník, který do hry naskočil v 81 minutě.

Dobrý výsledek Rakušané nevybojovali ani v domácím duelu s Gruzií, v němž rychle prohrávali a dokázali pouze vyrovnat. Janko nastoupil v 68. minutě, vítězný gól ale nevstřelil.

Rakušané jsou po osmi odehraných zápasech čtvrtí pouze s teoretickou šancí na baráž.

Izrael – Tal Ben Chaim

Izraelci ztratili dech v klíčové fázi kvalifikace. Nejprve v domácím prostředí šokovali porážkou 0:1 s Makedonií. Tal nastoupil v základní sestavě a hřiště opustil v 53. minutě.

Body si Ben Chaimův tým nepřipsal ani v Itálii, kde podlehl stejným výsledkem. Tal nastoupil v 62. minutě, gólově se ale neprosadil.

Izrael je s devíti body čtvrtý, bez jakékoliv šance na postup na šampionát.

Kamerun – Georges Mandjeck

Kvalifikace na mistrovství světa v Rusku probíhá i v Africe a Mandjeckův Kamerun čekalo dvojutkání s Nigérií. V prvním duelu na půdě soupeře schytal Kamerun debakl 0:4, ve druhém už v domácím prostředí dokázal uhrát alespoň remízu 1:1. Georges zůstal v obou duelech pouze na lavičce.

Rusko – Vyacheslav Karavaev

Rusové se na domácí turnaj kvalifikovat nemusí a trenér Cherchesov nominoval hráče širšího kádru. Ti se v bývalé areně CSKA střetli s moskevským Dynamem a zvítězili 3:0, Vyacheslav do utkání nezasáhl.

Bosna a Hercegovina „U21“ – Eldar Ćivić

Bosenská jednadvacítka má za sebou neúspěšný start do kvalifikace, když v domácím prostředí podlehla Rumunsku 1:3. Eldar odehrál na levém kraji obrany celé utkání.

V přátelském utkání na půdě Černé Hory poté Bosňané uhráli remízu 1:1. Ćivić nechyběl v základní sestavě, hřiště opustil v 56. minutě.