Remíza s Vlašimí

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

1. 9. 2017 | 13:01zpět na seznam novinek

Sparťané využili reprezentační přestávku k modelovému utkání s druholigovou Vlašimí a na tréninkovém hřišti GENERALI Areny v pátek s druholigovým celkem remizovali 1:1.

Do hry se dostali hráči, kteří v uplynulém průběhu sezony tolik šancí nedostávali a zahráli si také junioři. Rudý dres po dlouhém zranění oblékl i Néstor, který v závěru utkání nebyl daleko od vítězné branky.

Sparťané byli v utkání aktivnější, jenže v prvním poločase se gólově prosadit nedokázali. Hosty několikrát zachránil ex-sparťanský brankář Nguyen a gól Davida Lafaty nemohl být uznán pro ofsajd.

V závěru první půle ale zaváhali v rozehrávce, čehož využil Francouz Kamso Mara, technickou střelou překonal Davida Bičíka a těsně před přestávkou otevřel skóre.

Do utkání zasáhli i Martin Frýdek s Václavem Kadlecem, kteří ve Spartě zůstávají i nadále. Zatímco první jmenovaný odehrál celé utkání, druhý naskočil do druhé půle, jenže na hřišti vydržel jen necelých deset minut, než musel předčasně do kabin s prokousnutým jazykem.

Na vyrovnání ale ve druhém poločase ale Stramaccioniho tým nečekal dlouho, Lukáš Juliš obešel brankáře a poslal míč do odkryté branky.

V závěrečných minutách byly oba dva týmy blízko vítěznému gólu, střídající Néstor trefil krátce po sobě tyč i břevno.

AC Sparta Praha – FC Sellier&Bellot Vlašim 1:1 (0:1)

Branky: 53. Juliš – 45. Mara.

Sestava Sparty: Bičík – Mareček, Sváta (72. Čmelík), Costa – Zahustel, Špaček (80. Palečko), M. Frýdek, Vatajelu – Juliš, Lafata (46. V. Kadlec, 53. Matoušek), Šural (60. Néstor).