Prohra na závěr soustředění

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

7. 2. 2018 | 20:27zpět na seznam novinek

Poslední přípravný zápas na soustředění ve Španělsku znamenal první prohru v rámci zimní přípravy. Sparťané podlehli Spartaku Moskva 1:2, když ruský tým rozhodl o výhře gólem dvanáct minut před koncem zápasu.

Sparťané do posledního zápasu na soustředění ve Španělsku nastoupili bez Ben Chaima a Josefa Šurala, kteří měli lehčí zdravotní problémy. Naopak premiéru ve sparťanském dresu si připsal brankář Florin Nita.

Letenský tým byl v úvodu zápasu aktivnější, napadal soupeře a nenechával hráče Spartaku rozehrát, ale nadějné šance nedokázali sparťané proměnit. Následně se tak prosadil soupeř, když ve čtrnácté minutě Hanni našel ve vápně Quincyho, který propálil brankáře Nitu po zemi – 0:1.

Sparťané ale srovnali o čtyři minuty později, kdy Ondřej Zahustel vybojoval míč v souboji na hranici vápna na své pravé straně a přesnou přihrávkou našel před brankou Václava Kadlece, jenž prostřelil brankář – 1:1!

Jen o pár desítek vteřin mohl Spartu poslat do vedení Kanga, ale jeho střelu téměř z poloviny hřiště vytáhl brankář soupeře na rohový kop. Do šance se dostali v dalším průběhu prvního poločasu také hráči Spartaku, ale Quincy sám před Nitou přestřelil branku a poté Martins netrefil technicky zpoza vápna branku.

Během druhého poločasu došlo ke změnám v obou sestavách a ani jeden z týmů se nedostával do vyložených šancí. Ze sparťanů byl nejaktivnější Kanga, který se dostal několikrát ke střele, ale ani jednou se netrefil mezi tři tyče.

V dresu Spartaku se dostal do šance Melgarejo, který ale Nitu prověřil ve své první šance pouze slabou střelou. Byl to ale právě tento střídající hráč, který vrátil Spartaku vedení v 78. minutě, kdy si narazil míč před vápnem a poté Nitu přehodil obloučkem – 1:2.

O pět minut později byl blízko vyrovnání Ondřej Zahustel, jehož ve vápně našel Kanga, ale brankář dokázal střelu volejem u přední tyče chytit.

AC Sparta Praha – FC Spartak Moskva 1:2 (1:1)

Branky: 18. V. Kadlec – 14. Quincy, 78. Melgarejo. ŽK: Kanga, V. Kadlec, Frýdek – Martins.

Sparta: Nita – Zahustel, Hovorka (70. Costa), Štetina, M. Frýdek (84. Dao) – Mavuba (74. Kulhánek), Kanga, Stanciu (84. Mustedanagić) – Plavšić (74. Sáček), V. Kadlec (71. Lafata), Vatajelu (70. Civić).

Spartak: Rebrov – Eshchenko, Kombarov, Tasci, Glushakov, Kutepov, Quincy, Zobnin, Martins, Luiz Adriano, Hanni.