AC Sparta Praha

Příjemné překvapení

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

6. 1. 2018 | 9:47zpět na seznam novinek

Sparta prozatím v zimní přestávce neoznámila příchod žádné posily, a tak jsou jedním z největších témat návraty fotbalistů z hostování. Jedním z nich je i jednadvacetiletý záložník Jiří Kulhánek, který o sobě během svého prvního angažmá v nejvyšší soutěži dal v dresu Slovanu Liberec pořádně vědět.

Není tak divu, že při posilování záložní řady ukázal Andrea Stramaccioni právě na něj, a Kulhánkovo hostování na severu Čech tak skončilo o rok a půl dříve, než bylo původně plánováno.

„Vnímám to pozitivně. Myslím, že se mi v Liberci docela dařilo, ale že by si mě chtěla Sparta stáhnout už po půlroce, to jsem nečekal. Byl jsem příjemně překvapený,“ usmíval se mladý záložník po svém prvním tréninku s týmem.

Přestože si v rudém dresu ještě nepřipsal jediný ligový start, letenská kabina pro něj není tak úplně neznámým prostředím. Ještě když působil ve strahovské akademii, párkrát už si s prvním mužstvem zatrénoval.

„To se ale vůbec nedá srovnat. Teď se cítím být členem áčka, zatímco tehdy jsem byl jen v juniorce a s týmem jsem trénoval, jen když bylo třeba doplnit počet,“ uvedl Jiří.

Na druhou stranu, Kulhánek své zkušenosti se seniorským fotbalem sbíral pouze na hostování ve Vlašimi a Liberci, takže zimní přestávka pro něj znamená mimo jiné také nutnost zvykat si na nový tým – a to přesto, že je sparťanským odchovancem.

„Osobně tu znám jen pár kluků, se kterými jsem hrál. Vojtu Vorla a Michala Sáčka, párkrát jsem si kopnul taky s Lukášem Julišem. Jinak jdu do úplně nového prostředí,“ přiznal.„Ale jsem na to zvědavý. Třeba na kluky ze zahraničí, na to, jací jsou v kabině i na hřišti. Myslím, že se od nich budu moci hodně naučit,“ uvedl záložník na startu přípravného období.

To zimní pro fotbalisty není zrovna tou nejoblíbenější částí sezony, po dlouhém volnu už ale i Kulhánek návrat na hřiště netrpělivě vyhlížel.

„Abych se přiznal, nemám to moc rád. Je to moc běhání, často bez balonu.Měsíc je ale hodně dlouhá doba a já se už – jako koneckonců každý fotbalista – zase nemohl dočkat, až půjdu na hřiště. Kopnout si do míče, trochu se proběhnout,“ vysvětlil Kulhánek.

 

 

 

 • Srdjan Plavšič a Lukáš Mareček
 • Costa
 • Jiří Kulhánek

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři