Porážka na úvod

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

9. 7. 2017 | 21:02zpět na seznam novinek

Sparťanům první přátelské utkání na soustředění v Rakousku nevyšlo. Dynamu Kyjev, pro které šlo o generálku na sezonu, podlehli 1:4.

Trenér vsadil na Lukáše Marečka na pozici stopera, z letních posil pak nastoupili pouze Srdjan Plavšić, který na pozici pravého křídla odehrál první poločas, a Lukáš Štetina, jenž odehrál utkání celé.

Sparťané do zápasu nevstoupili dobře a inkasovali už po pěti minutách hry, kdy se míče, odraženého po rohovém kopu, zmocnil Yarmolenko a přesnou ranou k tyči překonal Koubka.

Jenže spaťané odpověděli záhy. Martin Frýdek si ze standardky narazil míč s Marečkem a stejně jako o sedm minut dříve Yarmolenko skóroval přízemní ranou z dálky.

Dynamo se však ještě do konce první půle ujalo vedení znovu. Morozyuk nejprve pěknou ranou z přímého kopu trefil břevno Koubkovy branky, chvíli nato odcentroval z pravé strany a Tsyhankov uklidil míč do sítě.

Do druhého poločasu trenér Stramaccioni prostřídal sestavu a Dynamo, které je v závěrečné fázi přípravy, začalo hru ovládat.

Převaha ukrajinského celku se projevila i na skóre. Nejprve střídajícího Dúbravku překonal tvrdou ranou pod břevno Harmash a čtvrtou branku dvacet minut před koncem vstřelil Mbokani, který využil chyby v rozehrávce a sparťanského brankáře chytře přeloboval.

AC Sparta Praha – FC Dynamo Kyjev 1:4 (1:2)

Branky: 12. M. Frýdek – 5. Yarmolenko, 33. Tsyhankov, 51. Harmash, 70. Mbokani.

Sestava Sparty: Koubek (46. Dúbravka) – Karavaev (77. Matoušek), Mareček (46. Zahustel), Štetina, M. Kadlec (77. Piško) – Sáček, Vácha (83. M. Frýdek) – Plavšić (46. V. Kadlec), Lafata (67. Juliš), M. Frýdek (67. Vatajelu) – Šural (67. Vukadinović).