AC Sparta Praha

Osobnost typu Rosického nám chyběla

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

10. 9. 2017 | 21:23zpět na seznam novinek

Trenéru Stramaccionimu udělal radost návrat a výkon Tomáše Rosického, euforii však po výhře nad Karvinou nepropadá. Italský trenér Sparty ví, že je třeba před nadcházejícím pražským derby zapracovat na obranné fázi.

 

Trenére, zatímco v ofenzivě byl tým nebezpečný, defenziva stále nepracovala ideálně. Je to před derby varováním?

Souhlasím. V útoku jsme odehráli dobrý zápas, ale v obraně jsme udělali až příliš chyb. Na tom je třeba pracovat. Mareček s Hovorkou vědí, že mohou hrát lépe, než dnes. Na Slavii to bude něco jiného.

Poprvé v sezoně se nám podařilo vstřelit více než jednu branku. Může to být konečně obrat k lepšímu? Našel jste v ofenzivě sestavu, kterou jste hledal?

Přestupy jsou konečně hotové, hrát ve velkém klubu pět soutěžních zápasů, zatímco je trh otevřený, je hodně složité. Teď mám svou ideální jedenáctku i s posty, o které hráči bojují, za což jsem rád. Například dnes vepředu začali Šural, Lafata a Biabiany, ale Plavšić, Kadlec a Ben Chaim byli připravení. To je pozitivní konkurence.

Může být výhra nad Karvinou zlomovým bodem sezony? Zvítězili jsme, vrátil se Rosický, navíc nás teď čeká derby…

Je pro nás důležité, že do derby půjdeme v dobrém rozpoložení. Se Slavií to nebude jednoduché, ale v týdnu se na zápas připravíme, co nejlépe to půjde. I s Tomášem. Dnešní týmový výkon by nám v tom mohl pomoci.

Jak důležitý vůbec návrat Tomáše Rosického do základní sestavy byl?

Důležitý byl ze dvou důvodů. Jednak proto, že šestka konečně plnila roli šestky, osmička plnila roli osmičky a desítka mohla tvořit. Dnes to bylo poprvé, s jinými variantami to nebylo ono. Pokud chcete po Mandjeckovi, aby jen narušoval útoky soupeře a předával míče dál, je velmi kvalitním hráčem. Pokud po něm ale vyžadujete finální přihrávku, už to tak dobré není. Z tohoto pohledu je pro nás Rosický důležitý. To je důvod číslo jedna.

A ten druhý?

Druhým je jeho osobnost. Od začátku říkám, že nám taková chyběla. Máme spoustu mladých hráčů, kteří potřebují být vedeni. Lafata tou osobností může být, jenže je to útočník a je daleko od středu mužstva. Rosického charakter je tím druhým důvodem. A o jeho kvalitách už vůbec nemusím hovořit.

Bylo v plánu, že vydrží na hřišti 85 minut? Svědčí to o tom, že je na tom fyzicky už velice dobře?

Samozřejmě. Když nejste v optimálním stavu, nehrajete pětaosmdesát minut. Měli jsme trochu smůlu, připravený byl už po Slovanu, ale onemocněl. I tak za mnou přišel a říkal, ať už potřetí nestřídám. Odpověděl jsem, že rozumím. Bylo to jen proto, že si chtěl užít potlesk. Já fotbalisty znám, klidně mohl zápas dohrát. (smích)

Co říkáte tomu, že před zápasem, jako je derby, fanoušci v kotli nefandili celý zápas?

V týdnu jsem se setkal s jejich vůdci a řekl jim to, co jsem měl na srdci. Nechci pro to využívat media. Jinak se naplno soustředím na tým a na svou práci. Jsem rád, že tým předvedl dobrý výkon a každý má po Brnu hlad po úspěchu. Za tohle všechno může náš katastrofický výkon v Brně. Jako trenér se ale nyní stoprocentně soustředím na tým.

Martinu Dúbravkovi tak úplně nevyšel vstup do sezony, jak důležité pro něj může být čisté konto?

Mám za něj radost. Od začátku jsme věděli, že nebude snadné mít v kádru tři kvalitní gólmany, dva z nich z národního týmů a jednoho tak zkušeného. Jsem ale šťastný za Tomáše Koubka, který dostal dobrou příležitost v zahraničí, a zároveň také za to, že je teď naše situace jasná – Martin je náš brankář, David fantastická dvojka.

 

 

 

 • Andrea Stramaccioni
 • Andrea Stramaccioni a Tomás Rosický
 • Andrea Stramaccioni
 • Andrea Stramaccioni
 • Andrea Stramaccioni

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři