Oblíbený soupeř

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

14. 4. 2017 | 10:23zpět na seznam novinek

Sparta pro Vysočinu není oblíbeným soupeřem. Jihlava ji totiž v historii české ligy ještě nikdy neporazila a jen třikrát vybojovala bod. Poslední branku ji navíc vstřelila takřka před třemi roky.

Pojďme si společně připomenout šest posledních duelů, které sparťané s Vysočinou odehráli.

16. 10. 2016: Sparta - Jihlava 3:0

Branky: 30. a 55. Lafata, 51. Karavaev.

Zatím poslední vzájemný zápas s Vysočinou zvládli sparťané na Letné bez vážnějších potíží. Hosté se převážně bránili, a proto David Lafata vstřelil úvodní gól až po půlhodině hry. Ve druhém poločase přidal další, krásně z dálky se trefil také Karavaev a sparťané si připsali vítězství 3:0.

Sparta: Koubek - Karavajev, Mazuch, Holek, M. Kadlec - Juliš (79. Havelka), Mareček, Dočkal, Holzer (67. Dudl) - Lafata (70. Pulkrab), V. Kadlec.

14. 5. 2016: Sparta - Jihlava 5:0

Branky: 12., 19., 56., 65. a 77. Lafata.

V posledním zápase soutěžního ročníku už Sparta měla jistotu druhé příčky a proti Jihlavě už tak vlastně o moc nešlo, David Lafata však fanouškům připravil nezapomenutelný zážitek. Vysočinu sám zdemoloval pěti brankami a zajistil si tak další titul krále střelců. V zápase se navíc s aktivní hráčskou kariérou rozloučil Radek Kováč.

Sparta: Bičík - Zahustel, Kováč, Costa, L. Krejčí - Konaté, Matějovský (46. Sáček), Dočkal (58. Juliš), Mareček, Jiráček (46. Fatai) - Lafata.

24. 7. 2015: Jihlava - Sparta 0:0

Sezonu 2015/2016 sparťané s Jihlavou zakončili, ale i začali. Na Vysočině ale body nebrali. Svůj první ligový start v zápase zaznamenali Paixao, Steinhöfer, nebo Fatai, vítězný gól ale nedokázal vstřelit ani jeden z nich.

Sparta: Bičík - Mareček, Holek, Hybš - Steinhöfer (46. Fatai), Matějovský, Vácha, Dočkal, Frýdek (68. Konaté) - M. Paixao (75. Litsingi), L. Krejčí.

30. 11. 2014: Jihlava – Sparta 0:2

Branky: 23. Hušbauer, 43. J. Brabec.

V Jihlavě sparťané taktéž odehráli svůj poslední ligový zápas v kalendářním roce 2014. O výhře rozhodli už v prvním poločase Hušbauer s Brabcem, oba z velmi podobných akcí po rohovém kopu.

Sparta: Štěch - Kadeřábek, J. Brabec, Holek, Costa - Mareček, Matějovský (74. Vacek) - Dočkal, Hušbauer (83. Schick), L. Krejčí - Lafata (17. Přikryl).

2. 8. 2014: Sparta - Jihlava 3:0

Branky: 47. a 50. Přikryl, 66. Dočkal.

První poločas na Letné branku nepřinesl, v tom druhém o osudu utkání rozhodl Tomáš Přikryl – skóre otevřel po Matějovského kolmici, poté zvýšil hlavou, obloučkem přes brankáře Hanuše. Vysokou výhru Sparty završil třetí brankou Bořek Dočkal.

Sparta: Bičík - Kadeřábek, Švejdík, Kováč, Costa - Dočkal, Matějovský, Vácha, Hušbauer (62. Vacek), Přikryl (79. Breznaník) - Lafata (69. Bednář).

31. 5. 2014: Sparta – Jihlava 4:1

Branky: 18. Vácha, 21. Krejčí, 23. Lafata, 59. Kadeřábek – 41. Jungr.

V zápase, po němž sparťané prozatím naposledy zvedli nad hlavu pohár pro mistra ligy, se Jihlava dokázala proti Spartě prosadit střelecky naposledy. Jungr však na konci první půle pouze snižoval a proti v euforii hrajícím sparťanům neměli hráči z Vysočiny sebemenší šanci.

Sparta: Vaclík – Kadeřábek, Švejdík, Holek, Hybš – Vácha (70. Mareček), Matějovský, Dočkal (75. Bednář) – Krejčí (78. Přikryl), Konaté – Lafata.