Nešťastný závěr

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

3. 2. 2016 | 18:55zpět na seznam novinek

Sparta zakončila španělské soustředění remízou 1:1 s Dynamem Moskva. Kehinde Fatai ji v prvním poločase poslal do vedení, které ale ztratila v posledních vteřinách celého utkání.

Jako první zahrozil soupeř, když jeho superstar Pavel Pogrebnyak vysunul za sparťanskou obranu Zobnina, kterého ale zblízka vychytal Bičík. Velkou šanci viděl zaplněný stadionek v Arcos de la Frontera záhy i na druhé straně, když po pěkné kombinaci Šurala se Zahustelem trefil břevno Martin Frýdek.

V prvním poločase šance střídala šanci, Bičík kryl dva nebezpečné pokusy Tashaeva a Zobnina, na druhé straně z rychlého protiútoku přenesl Matějovský hru na Šurala, ten ale míč netrefil ideálně a poslal ho vysoko nad.

Až ve třiatřicáté minutě míč propadl za obranu na Krejčího, který sice trefil brankáře Shunina, dorážku už ale dopravil do sítě Fatai.

Zvýšit mohl hned nato Frýdek po obrovské chybě slovenského obránce Hubočana, který mu míč poslal před odkrytou branku, znovu se ale vytáhl Shunin a střelu vyškrábl mimo.

V druhém poločase šancí ubylo, zejména před brankou ruského týmu. Na druhé straně byl několikrát v permanenci Miller, který o přestávce vystřídal Bičíka, všechny příležitosti Dynama ale kryl s přehledem.

Už už to vypadalo, že Sparta na třetí pokus ve Španělsku zvítězí, jenže když Lukáš Vácha po rohovém kopu v nastaveném čase poslal jednoho z ruských hráčů k zemi, kopala se penalta, kterou se štěstím proměnil Tashaev.

AC Sparta Praha – FC Dynamo Moskva 1:1 (1:0)

Branky: 33. Fatai – 94. Tashaev

Sestava Sparty: Bičík (46. Miller) – Zahustel, Brabec, Holek, Costa – Šural, Mareček (46. Vácha), Frýdek, Matějovský, Krejčí (76. Dočkal) – Fatai (64. Juliš).