AC Sparta Praha

Na dobré cestě

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

5. 5. 2017 | 13:07zpět na seznam novinek

Sparťanem s nejčerstvější zkušeností ze Slovanu Liberec je David Hovorka. Ten se v zimě oklikou přes Žižkov a Slovan vrátil zpět na Letnou a kvůli poraněnému kolenu ale bude nedělní zápas sledovat jenom z tribuny.

Tak jako všechny ostatní utkání na jaře. Hovorku totiž z kraje listopadu minulého roku postihlo zranění kolene – ještě jako hráče Slovanu Liberec. A právě duel Sparty se svými bývalými spoluhráči nyní David nedočkavě vyhlíží.

„Určitě bych to prožíval víc, kdybych mohl hrát. Samozřejmě, po roce a půl, který jsem v Liberci strávil, je zvláštní vidět kluky připravovat se na takový zápas,“ přiznává mladý obránce.

Obzvlášť, když si své angažmá na severu Čech nemůže vynachválit.

„Bylo to moc hezké. Vlastně jsem tam začínal s vrcholovým fotbalem, kdy si mě ze Žižkova přivedl pan Trpišovský. Potkal jsem tam spoustu fajn kluků. Navíc jsme z ničeho nic postoupili do Evropské ligy, takže jsem ani nestačil sledovat, co všechno se kolem mě děje,“ popisuje Hovorka.

Zpět do Sparty přestoupil v únoru, a stal se tak součástí dalšího velkého exodu ze Slovanu. Mimo něj tým v zimě opustili mimo jiných i Sýkora, Folprecht, nebo Pokorný, Hovorkův parťák z obrany.

„Tam je to tím známé, každý půlrok se tam tým hodně obmění. Kluci to ale zvládají. Když jsme tam byli my s Pokecem, moc se nám nedařilo, teď se jim povedlo ligu zachránit. To byl před jarem ten hlavní cíl,“ říká Hovorka. Trenéra Trpišovského, se kterým spolupracoval už na Žižkově, si nemůže vynachválit.

„Má skvělý cit na typologii lidí, s hráči uměl pracovat. Svým přístupem a vztahem k hráčům se mi hodně zamlouval. Navíc vždycky uměl poskládat tým a doplnit ho přesně těmi hráči, které potřeboval,“ říká David.

Důrazný stoper se nyní zotavuje po zranění kolene a rekonvalescence probíhá přesně podle plánu.

„Je to na dobré cestě,“ věří Hovorka.

„Zatím pořád cvičím s Pavlem Radou, sice už mi z toho trochu hrabe, ale musím to brát tak, jak to je. Ve čtvrtek jsem se dostal konečně ven na běhání, takže už to teď pomalu vypadá na závěrečnou fázi. Čeká mě návrat na hřiště, změny směru a podobně,“ vyhlíží David nadcházející týdny.

Vše nasvědčuje tomu, že do plného zatížení se Hovorka vrátí již brzy – ideálně na startu přípravy na novou sezonu.

„Už od doby, kdy jsem se zranil, rekonvalescenci směřujeme na přípravu. Když to vyjde, budu rád. Ale nechci to uspěchat, koleno mám jenom jedno a zdraví je nejpřednější,“ ví David Hovorka.

 

Sparta Liberec přivítá už tuto neděli od 17 hodin. Vstupenky na utkání jsou k dispozici na Ticketportalu, v prodeji budou i před výkopem na pokladnách stadionu.

 

 • David Hovorka
 • David Hovorka
 • David Hovorka
 • David Hovorka
 • David Hovorka

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři