AC Sparta Praha

Máme sílu postoupit

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

15. 2. 2017 | 19:11zpět na seznam novinek

Sparťanské jaro začíná! Hlavní kouč Tomáš Požár společně se svými kolegy povede ve čtvrtek večer tým do úvodního soutěžního zápasu v tomto kalendářním roce. Co vše zaznělo na tiskové konferenci před zápasem?

Tomáš Požár byl dotázán například na přípravný zápas se Zenitem Petrohrad na soustředění ve Španělsku.

„Proti Zenitu to bylo velmi dobré a přínosné utkání během soustředění ve Španělsku. Rozdíly jsou především ve stylu hry, ale pro nás to byl velmi cenný test, protože v dresu Zenitu hrají kvalitní hráči, proti kterým je dobré hrát,“ řekl trenér.

„Všichni hráči, kteří přijeli do Rostova, jsou stoprocentně připraveni nastoupit do čtvrtečního zápasu,“ pokračoval kouč Sparty.

„Nebudu jmenovat jednotlivce ze soupeřova týmu, ale obecně jsou v kádru Rostova hráči, které bych rád viděl v dresu Sparty, protože jsou hodně kvalitní,“ usmíval se Tomáš Požár po dotazu jednoho z ruských novinářů.

Zatímco Sparta se vrátila ze soustředění a odehrála generálku na Letné, tým Rostova zamířil na třetí soustředění, podruhé do tureckého Beleku, odkud se vrátil do Rostova dva dny před vzájemným zápasem.

„Čtvrteční zápas teprve ukáže, jak na tom oba týmy budou. Jestli bude výhoda to, že byli na soustředění v Turecku až téměř do zápasu, nebo to, že jsme my zůstali v Praze, kde byla také zima, jako je v Rostovu. Nemyslím si ale, že by to byly faktory, které by rozhodovaly o vítězi toho dvojzápasu,“ pokračoval Požár.

„Náš tým je za uplynulý rok zkušenější i díky jarní fázi v Evropské lize. Kádr se trochu obměnil, přijeli jsme sem odhodlaní a věříme v sami sebe. Já osobně jsem přesvědčen, že tento tým je schopný napodobit loňskou cestu až do čtvrtfinále. Má na to sílu,“ uvedl sparťanský trenér.

Výprava se sparťanským týmem měla při odletu do Rostova přes hodinu zpoždění. Stejně tak i minulý rok před cestou do Krasnodaru, kde tehdy vyhrála 3:0 a postoupila do osmifinále. „Uvidíme, jestli to bude zítra stačit…(úsměv). Je to shoda okolností, taky mě to napadlo, ale nemyslím, že by to mělo nějak ovlivnit samotný zápas,“ dodal.

„Přemýšleli jsme o různých variantách, v jakém rozestavení do zápasu nastoupíme…nechte se překvapit,“ dodal kouč.

 

 

 

 • Tomáš Požár
 • Tomáš Požár
 • Tomáš Požár
 • Vyacheslav Karavaev

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři