AC Sparta Praha

Každá série může skončit

Úvod - Novinky - Zpravodajství - A tým

20. 4. 2017 | 11:20zpět na seznam novinek

Když Sparta naposledy porazila Viktorii Plzeň, trénoval Petr Rada v březnu roku 2014 Vysočinu Jihlava. Nyní sedí na lavičce Sparty a věří, že nepříznivou sérii výsledků dokáže Sparta zlomit už v nedělním zápase.

Plzeň jsme porazili naposledy před třemi lety. Necítíte už v kabině až přílišný respekt?

Samozřejmě to hráči vnímají, ale každá série může skončit. Budeme se snažit, abychom ten zápas zvládli a série skončila tuto neděli.

Jaký je to vůbec pocit, když můžeme rozhodnout o titulu, který se nás netýká?

Vnímám to, že jsou nahoře dva týmy a bojují o postavení na první příčce. Ale nezajímají mě, jsem ve Spartě a soustředím se na naše zápasy. Chceme ligu dohrát tak, aby to odpovídalo Spartě.

Plzni se taktéž herně nedaří, ale vyhrává. Čím to je?

Plzeň nechci hodnotit, na to mají své trenéry. My máme své problémy, individuální chyby – ať už s Brnem, nebo Jihlavou. Musíme zapracovat na sebevědomí hráčů.

Jak jsme na tom po zdravotní stránce?

Zdravotní stav není jednoduchý. Máme tu dlouhodobě zraněné – Mazucha, Costu, Martina Frýdka, Hovorku, Rosického, Néstora – ti všichni jsou mimo. V posledních dnech před zápasem budeme čekat, zda se nám dohromady dají hráči, kteří byli nemocní a nebyli k dispozici – Václav Kadlec, Čermák a Hybš. Na ty budeme čekat a uvidíme, jak na tom budou. Věřím, že se dají do kupy, a my budeme mít k dispozici trochu širší kádr a alternativy.

Po zápase v Jihlavě jste řekl, že chyby, které se staly, se ve Spartě stávat nesmějí. Jak jste to vyřešil?

S Mariem jsme to vyřešili, řekli jsme si k tomu nějaké věci. Chyby se ale stávají i v jiných klubech. Nejsem ten typ trenéra, který by mu to připomínal a dával mu to najevo. Musíme si říct, z jakého důvodu to udělal a vyhodnotit to. Vozit se po Mariovi ani Tomáši Koubkovi nebudu.

Maria to tedy místo v sestavě stát nebude?

Takový trenér nejsem. Sám jsem chyb udělal spoustu a mí trenéři mě kvůli tomu nevyhodili. Nejsem ani zastánce nějakých velkých pokut, těmi se těžko něco vyřeší. Spíš preferuji se o tom pobavit, ukázat si to na videu, aby se toho hráči příště vyvarovali. I když pochopitelně nelze vyloučit, že se to ještě někdy nestane. Je smůla, že jsme tu chybu udělali zrovna teď, v této fázi. Je ale důležité, že se k tomu hráči postavili jako chlapi a neschovávali se za výmluvy.

Je pro vás zápas s Plzní důležitý i z pohledu vašeho dalšího setrvání ve Spartě?

Nevím, o co bych měl bojovat. Mám smlouvu na dobu neurčitou, jakou tady měl každý trenér. Takže se tím nezaobírám, soustředím se na to, abychom zvládli zápasy, které máme před sebou. Teď se snažím, abychom se po tom špatném výkonu z Jihlavy zmobilizovali a dali se do kupy na Plzeň. K Jihlavě jsme si ještě něco řekli, ale v týdnu už ty tréninky směřují k nedělnímu zápasu.

Počítal jste s tím, že budete se Spartou hrát o třetí místo?

Už když jsem přicházel, byla třetí. Ale takhle jsem nepřemýšlel. Přišel jsem, abychom vyhrávali a dělali bodů víc. Samozřejmě, neudělali jsme jich tolik, chtěli jsme tabulkou jít nahoru. Spartě ale velí hrát každý rok o titul, třetí místo je málo.

 

 

 

 • Petr Rada
 • Petr Rada
 • Petr Rada
 • Petr Rada
 • Petr Rada

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři